zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza dama spotkała się z przedstawicielami Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej

14:03, 27.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

O opiece hospicyjnej w kontekście wolontariatu, bieżącej działalności placówki i pracy z pacjentami hospicyjnymi w czasie pandemii rozmawiała Agata Kornhauser-Duda z przedstawicielami Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie. Spotkanie odbyło się zdalnie.


Podziel się:   Więcej

Kancelaria prezydenta poinformowała, że Pierwsza Dama spotkała się w czwartek z przedstawicielami Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

Placówka działa od 1998 roku zapewniając całodobową bezpłatną opiekę pacjentom w ośrodku stacjonarnym przygotowanym dla 41 osób oraz 10 chorym w ich domach.

Małżonka prezydenta, która kilkukrotnie miała okazję odwiedzać ośrodki hospicyjne podkreśliła, że "są to niezwykle potrzebne miejsca". "Bardzo bym chciała, aby w świadomości społecznej utrwalił się wizerunek hospicjów jako miejsc przyjaznych, pełnych życzliwości i rodzinnego ciepła" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Jednym z podjętych tematów było funkcjonowanie kawiarenki „Dwa serca”. Nazwa zwraca uwagę, że spotykają się zawsze dwie strony – dwa serca: cierpiącego i jego rodziny; cierpiącego i przyjaciół; cierpiącego i wolontariuszy – wyjaśnili pracownicy hospicjum.

– Te kilka metrów kwadratowych ma zbliżać, a nic tak w życiu nie łączy jak stół, jak wspólne historie czy wspólne milczenie – dodali.


Pierwsza dama rozmawiała z podopiecznymi Zespołu Placówek Oświatowych w KielcachPierwsza dama rozmawiała z organizatorami pomocy dla weteranów w czasie epidemii
W czasie spotkania mówiono także o opiece hospicyjnej w kontekście wolontariatu, bieżącej działalności placówki i pracy z pacjentami hospicyjnymi w czasie pandemii.

Pierwsza dama poprosiła o przekazanie pozdrowień i życzeń bożonarodzeniowych wszystkim pacjentom i pracownikom ośrodka.


Pierwsza dama: Namawiam wszystkie Polki do regularnych badań

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
24-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych