zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza Dama zachęca do udziału w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich

17:05, 02.03.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Jestem przekonana, że dla milionów Polek panie z Kół Gospodyń Wiejskich mogą być inspiracją, jak można wspólnie działać i odnosić sukcesy - powiedziała Agata Kornhauser-Duda zachęcając w nagraniu do udziału w Konkursie o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.


Podziel się:   Więcej

Przez ostatnie pięć lat wielokrotnie spotykałam się z Kołami Gospodyń Wiejskich w Pałacu Prezydenckim i podczas wizyt w całym kraju. Dzięki temu miałam okazję poznać tworzące je panie i działalność kół. Jestem pod ogromnym wrażeniem energii i woli w działaniach wszystkich pań. Wiem, jak wiele od pań zależy i jak wiele czynią panie dobrego - powiedziała Agata Kornhauser-Duda w nagraniu, udostępnionym we wtorek na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Jak podkreśliła, Koła Gospodyń Wiejskich są miejscem spotkań, wzajemnej pomocy i powstawania wspólnotowych więzi. „Pielęgnują panie lokalne tradycje i zwyczaje, przekazują z pokolenia na pokolenie swoją unikalną wiedzę i doświadczenie, kultywują i upowszechniają zapomniane techniki rzemieślnicze i artystyczne, ale tworzą także nowe pozytywne wzorce i podejmują ambitne wyzwania” - mówiła pierwsza dama.

Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do udziału w konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP, organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP.

- Podjęłam tę inicjatywę, bo chcę uhonorować osiągnięcia tysięcy pań działających w Kołach w całej Polsce - powiedziała pierwsza dama. Jej zdaniem dokonania członkiń Kół Gospodyń Wiejskich powinny być „możliwie szeroko prezentowane”.


Pierwsza dama spotkała się z pierwszą pilot linii lotniczych w Polsce
  
„Koła Gospodyń Wiejskich, a także każda z pań osobiście tworzą niezwykle cenny kapitał społeczny. Dziś są panie liderkami swoich lokalnych społeczności. Jestem przekonana, że dla milionów Polek mogą panie być inspiracją i przykładem, jak można wspólnie działać i odnosić sukcesy. Gorąco zachęcam panie do zaprezentowania osiągnięć swoich kół” - podkreśliła.

Pierwsza dama poinformowała również, że regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.prezydent.pl oraz że przewiduje wyłonienie laureatów i wyróżnionych w dwóch etapach - wojewódzkim i ogólnopolskim.

- Tak naprawdę zwycięzcami będą wszyscy, którzy wystartują, bo najważniejsze jest działanie dla dobra wspólnego. Wszystkim paniom z serca życzę niewyczerpanej energii i entuzjazmu w podejmowaniu na co dzień tych pięknych i bardzo pożytecznych inicjatyw" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.


Koła Gospodyń Wiejskich będą mogły działać nie tylko na wsiach. Sejm znowelizował ustawę