zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Pierwsza Dama złożyła życzenia młodym chórzystom

22:33, 01.06.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Spełnienia marzeń, realizacji pasji i zainteresowań życzyła artystom z dziecięcego chóru „Szczygiełki” z Poniatowej Agata Kornhauser Duda – poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta. Pierwsza Dama podziękowała też społeczności Poniatowej za wspieranie akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.


Podziel się:   Więcej

„Życzę Wam, żebyście mogli spełniać swoje marzenia, realizować pasje i zainteresowania oraz byście zawsze mogli liczyć na wsparcie nas: dorosłych – mówiła dziś Pierwsza Dama do artystów z dziecięcego chóru +Szczygiełki+ – poinformowała w Dniu Dziecka Kancelaria Prezydenta na Twitterze. Przekazała też link do relacji ze zdalnego spotkania małżonki prezydenta Andrzeja Dudy z młodymi artystami z dziecięcego chóru „Szczygiełki”.

– Jest mi bardzo miło, że możemy się spotkać w tak wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Dziecka – mówiła na początku wideokonferencji z młodymi muzykami Agata Kornhauser–Duda.

„Zespoły muzyczne wywodzące się z małej miejscowości Poniatowa w województwie lubelskim od 45 lat odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej” – poinformowano na stronie prezydent.pl.

Jak dodano, z Poniatowej, oprócz zespołu muzyki dawnej „Scholares Minores pro Musica Antiqua”, wywodzi się dziecięcy zespół „Szczygiełki”, który od chwili powstania wystąpił przed publicznością w kraju i za granicą ponad cztery tysiące razy, a na świecie odbył sto dwadzieścia trzy tournée.

„Jednak dzisiejszy koncert stanowił dla artystów zupełnie nowe wyzwanie. Był bowiem pierwszym, w którym chórzyści wystąpili w przyłbicach lub maseczkach, a nawiązanie kontaktu z widownią było możliwe wyłącznie zdalnie” – napisano.
Przypadający w tym roku jubileusz 45-lecia działalności obu formacji najmłodsi muzycy uczcili różnymi inicjatywami, m.in. dzisiejszym występem, w którym dzięki transmisji na żywo mogła uczestniczyć małżonka prezydenta. – Autentycznie się wzruszyłam. Dostarczyliście mi pięknych wrażeń artystycznych – zapewniła Pierwsza Dama.

Słowa uznania skierowała także do założycieli zespołów oraz do prowadzących dziecięcy chór „Szczygiełki”. – Serdeczne gratuluję jubileuszu, to wielki sukces i ogromna satysfakcja dla Państwa – mówiła. Jak dodała, „jestem pod wrażeniem także troski o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.

Z relacji Kancelarii Prezydenta wynika, że Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę na wykształcenie wokalne, ale też instrumentalne i taneczne młodych ludzi, których występy cechuje duża różnorodność środków wyrazu i wielka pasja.

Po zakończonym występie chórzystów, Pierwsza Dama – jak napisano – „rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o odbywających się on-line, ze względu na zagrożeniem wirusem Covid, próbach »Szczygiełków«, występach scenicznych na całym świecie i życzeniach adeptów muzyki z okazji Dnia Dziecka”.

„Korzystając z obecności przedstawicieli władz lokalnych, Małżonka Prezydenta na ich ręce złożyła podziękowania dla całej lokalnej społeczności za zaangażowanie w działania charytatywne, w tym za wsparcie akcji »Pomoc Polakom na Wschodzie«” – czytamy na stronie prezydent.pl.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych