zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Piotr Dmochowski-Lipski wybrany do organizacji Eutelsat IGO

18:30, 21.03.2017;   autor: msies;   źródło: PAP

Piotr Dmochowski-Lipski został wybrany sekretarzem wykonawczym międzynarodowej organizacji Eutelsat IGO – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Eutelsat jest największą organizacją satelitarną w Europie zrzeszającą 49 państw.


Podziel się:   Więcej

Bochenek powiedział, że o wyborze Polska na to stanowisko poinformowała we wtorek na posiedzeniu rządu minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Rzecznik podkreślił, że Dmochowski-Lipski jest „doskonałym menadżerem w dziedzinie mediów, telekomunikacji i polityki satelitarnej”. – To wielki sukces polskiego rządu (...) Został wybrany na Zgromadzeniu Ogólnym (Eutelsat IGO – PAP), które odbywało się 15 marca w Paryżu, zyskał poparcie 29 państw członkowskich – dodał.

Dmochowski-Lipski pokonał w drugiej turze portugalskiego kandydata w stosunku 29 do 20. W pierwszej turze zgromadził 27 głosów, na kandydata Portugalii oddano 18 głosów oraz na kandydata Włoch 4 głosy.

Bochenek podkreślił, że w wybór Polaka na to stanowisko oprócz resortu cyfryzacji zaangażowany od miesięcy był też resort spraw zagranicznych.

Do tej pory Dmochowski-Lipski pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Doradczego Eutelsat IGO. Jest także Wiceprzewodniczącym Komitetu Doradczego Międzynarodowej Organizacji ds. Telekomunikacji Satelitarnej (ITSO) w Waszyngtonie.
 
 
 
...
 
Eutelsat IGO

Eutelsat IGO z siedzibą w Paryżu, jest międzynarodową organizacją, afiliowaną przy ONZ w Nowym Jorku oraz Międzynarodowym Związku Telekomunikacyjnym (ITU) w Genewie i zrzesza 49 krajów. Polska przystąpiła do organizacji w 1991 r.

Eutelsat IGO zajmuje się kontrolą wykonywania zadań misji publicznych przez firmę łączności satelitarnej Eutelsat S.A. Nadzoruje działalność operatora telekomunikacji satelitarnej Eutelsat w zakresie wypełniania przez niego podstawowych zasad tj. zapewnienia ciągłości usług, pełnego pokrycia sygnałem satelitarnym terytorium Europy i niestosowania praktyk dyskryminacyjnych. Eutelsat świadczy usługi transmisji telewizyjnej, radiowej i szerokopasmowego dostępu do Internetu, w tym dla większości operatorów telewizyjnych i telekomunikacyjnych działających w Polsce.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych