zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

PiS chce zebrać różne pomysły na walkę z Covid-19

22:07, 25.01.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska potwierdziła w środę wieczorem, że Prawo i Sprawiedliwość chce w ciągu dwóch najbliższych dni zebrać różne pomysły na walkę z Covid–19, tak by mogły być procedowane w Sejmie. Zaapelowała też do opozycji o odpowiedzialność.


Podziel się:   Więcej

We wtorek wczesnym popołudniem doszło do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Po zakończeniu rozmów rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że tzw. projekt lex Hoc ustawy o weryfikacji przez pracodawców szczepień przeciw Covid–19 będzie nadal procedowany w Sejmie. Ma zostać jednak uzupełniony o propozycje zgłoszone przez opozycję. Nowy projekt ma zostać przedstawiony w środę lub czwartek.

Wieczorem w Sejmie zebrał się klub PiS. Po zakończeniu około godzinnych obrad, z dziennikarzami spotkała się rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Jak relacjonowała, było to „posiedzenie cykliczne, rutynowe” takie, jakie odbywa się zwykle przed sesją Sejmu. Zwróciła zarazem uwagę, że tym razem jednak spotkanie klubu zwołano wieczorem, a nie w dniu posiedzenia Sejmu, co – według niej – dało posłom PiS więcej czasu na dyskusję. – I prawdopodobnie będziemy tą formułę wieczorną powtarzać – zaznaczyła Czerwińska. Dodała, że tematem obrad klubu były przede wszystkim sprawy związane z porządkiem obrad Sejmu.

Odnosząc się do „lex Hoc”, Czerwińska potwierdziła, iż Prawo i Sprawiedliwość chce w ciągu dwóch najbliższych dni zebrać różne pomysły na walkę z Covid–19. – Chcielibyśmy w środę lub w czwartek zebrać te pomysły, ten pakiet rozwiązań, żeby propozycja takiego wspólnego – na to liczymy – projektu ustawy weszła pod dyskusję w Sejmie – powiedziała posłanka. – Zbieramy te rozwiązania i zobaczymy w jakim kierunku Sejm zacznie procedować – dodała.


Müller: Będzie nowy projekt ws. pandemii. Zostanie przedstawiony w środę lub czwartek
Dopytywana, czy oznacza to, iż „lex Hoc” nie będzie dalej procedowany w Sejmie, rzeczniczka PiS odparła: – Nie wiemy w którym kierunku legislacyjnym zostaną spięte te rozwiązania. Apelujemy, oczekujemy, że opozycja, która też tworzy przecież klasę polityczną, w duchu odpowiedzialności będzie do tych kwestii podchodzić i nie będzie czynić z tego tematu do bieżącej walki politycznej, szczególnie, że sama wskazuje, że takie rozwiązania są potrzebne – dodała Czerwińska.

Rzeczniczka PiS została też zapytana o najnowsze ustalenia ekspertów z kanadyjskiej grupy Citizen Lab, którzy odkryli, że inwigilowani przy użyciu Pegasusa byli – oprócz senatora KO Krzysztofa Brejzy, mec. Romana Giertych i prok. Ewy Wrzosek – także lider AgroUnii Michał Kołodziejczak oraz Tomasz Szwajgiert – współautor książki o obecnym szefie MSWiA Mariuszu Kamińskim. – Polska naprawdę mierzy się z bardzo trudnymi wyzwaniami – to jest przede wszystkim walka z pandemią, obrona granic, bardzo trudna sytuacja na Ukrainie (...) To są ważne tematy, a to, czym zajmuje się opozycja, niestety też część dziennikarzy, to już my w takim teatrzyku nie będziemy brać udziału – odpowiedziała Czerwińska.


Budka: Rząd zobowiązał się do przedstawienia rozwiązań ustawowych ws. walki z pandemią

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
07-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych