zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Po weekendzie majowym najprawdopodobniej otworzymy instytucje kultury”

16:54, 21.04.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Po weekendzie majowym najprawdopodobniej otworzymy instytucje kultury, to są miejsca, które wydają się być bezpieczne pod względem epidemicznym - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.


Podziel się:   Więcej

Szef resortu zdrowia był pytany na konferencji prasowej, czy oprócz otwarcia obiektów sportowych na świeżym powietrzu rozważane jest „odmrożenie” innych branż i na przykład otwarcie ogródków przy lokalach gastronomicznych.

Niedzielski odpowiedział, że jest pewna zgoda co do tego jaka będzie sekwencja znoszenia obostrzeń. - Sport uprawiany na otwartym powietrzu, ale też na obiektach sportowych będzie na pewno jednym z priorytetów - podkreślił.

Poinformował, że rozmawiał też z wicepremierem, ministrem kultury Piotrem Glińskim w sprawie funkcjonowania instytucji kultury.

- Po weekendzie majowym najprawdopodobniej otworzymy instytucje kultury, bo to jest miejsce, które wydaje się bezpieczne zgodnie z badaniami, które analizujemy. I pod tym względem to będą na pewno jedne z pierwszych ruchów, które będziemy wykonywali - powiedział Niedzielski.


Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia; od 19 kwietnia otwarte przedszkola i żłobki