zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Pokazaliście najpiękniejszą twarz Polski” Prezydent podziękował wolontariuszom

09:35, 01.08.2016;   autor: akune;   źródło: TVP Info, KPRP, PAP

Za życzliwość, uśmiech, nieocenioną pomoc podziękował prezydent Andrzej Duda wolontariuszom biorącym udział w Światowych Dniach Młodzieży. W wystąpieniu zamieszczonym na Twitterze Kancelarii Prezydenta RP podziękował też pielgrzymom – m.in. za wzbogacenia Polaków duchowo.


Podziel się:   Więcej

– Drodzy wolontariusze, Światowe Dni Młodzieży były dla was na pewno wspaniałym przeżyciem, ale też okresem ciężkiej pracy. Jestem głęboko przekonany, że wszyscy pielgrzymi, którzy przyjechali do Polski docenili wasze zaangażowanie, waszą życzliwość, wasz uśmiech. Ci, którym pokazaliście drogę, ci, którym podaliście butelkę wody, ci którym opowiadaliście o naszym pięknym kraju – podkreślił Andrzej Duda.

Jak mówił, jest z wolontariuszy „dumny podobnie jak dumni są ich najbliżsi”. – Setkom przybyszy z całego świata pokazaliście najpiękniejszą twarz Polski – zauważył.

Zaznaczył, że pielgrzymi wracając do domów „będą zapewne wspominać Kraków, Częstochowę, kościoły, zamki i koncerty”.

– Będą mieli w głowach wrażeń bez liku. Ale na pewno zapamiętają was, często bezimiennych, cichych i skromnych, lecz niestrudzonych pomocników, zawsze z wyciągniętą dłonią, zawsze pełnych zapału i entuzjazmu – powiedział Duda. – Takich prawdziwych aniołów stróżów – dodał prezydent. Podziękowania dla biorących udział w przygotowaniach do ŚDM

Podziękował też wszystkim tym, którzy brali udział w przygotowaniach do ŚDM – urzędnikom, policjantom, pracownikom służby zdrowia, kapłanom, klerykom i siostrom zakonnym.

– Dziękuję wszystkim pielgrzymom, którzy odwiedzili Polskę. Nie mam wątpliwości, że ŚDM wzbogaciły was duchowo, ale i wy wzbogaciliście nas wszystkich. Raz jeszcze wielkie ukłony i staropolskie Bóg zapłać – podkreślił Andrzej Duda.


„Wierzę, że pielgrzymi będą opowiadali o Polsce bezpiecznej i tolerancyjnej”

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych