zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Polscy medycy na misji we Włoszech. Rozmawiał z nimi prezydent Duda

17:09, 06.04.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w poniedziałek z lekarzami z Wojskowego Instytutu Medycznego biorącymi udział w misji medycznej we Włoszech. – To pokazuje dobry poziom współpracy z naszymi włoskimi przyjaciółmi – ocenił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.


Podziel się:   Więcej

Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) biorą udział w naukowej misji medycznej we Włoszech. Celem misji jest wymiana doświadczeń dotyczących form i sposobów organizacji krajowego systemu ochrony zdrowia pod kątem skuteczności walki z epidemią koronawirusa. Wojskowi medycy będą przebywać we Włoszech do 9 kwietnia.

W poniedziałek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda wziął udział w wideokonferencji z lekarzami przebywającymi we Włoszech. W rozmowie uczestniczył także dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. Grzegorz Gielerak.

– Rozmowa dotyczyła pomocy, którą polscy lekarze niosą i współpracy pomiędzy naszymi lekarzami a ich partnerami z Włoch – relacjonował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Jak mówił, polscy lekarze informowali o procedurach medycznych wdrożonych we Włoszech. – Wszystkie spostrzeżenia są na bieżąco przekazywane, my na bieżąco wprowadzamy pewne procedury, które uważamy za słuszne. To jest bardzo ważne, żeby wyprzedzać to, co dzieje się w innych krajach – dodał.

– Pan prezydent dziękował i gratulował lekarzom, którzy pojechali do Włoch. Ich obecność pokazuje dobry poziom współpracy z naszymi włoskimi przyjaciółmi. To bardzo ważne, szczególnie w tym trudnym momencie – podkreślił Spychalski.


Prezydent: Rozpoczynamy akcję „Kupuj świadomie produkt polski”

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
06-06-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych