zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Polska będzie promowana na torach Formuły 1. „Panie Robercie, bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki”

21:17, 24.02.2020;   autor: msies;   źródło: PAP., Twitter

Polska będzie promowana na torach Formuły 1 poprzez udział biało-czerwonego bolidu firmowanego przez team Orlen i Alfa Romeo. Z pewnością nie byłoby jednak tej promocji gdyby nie Robert Kubica. Szanowny Panie Robercie, bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki za sukcesy! – napisał prezydent Andrzej Duda po południu na Twitterze.


Podziel się:   Więcej

W południe w siedzibie Orlenu odbyła się prezentacja Alfy Romeo na sezon 2020. Udział w niej wziął m.in. Robert Kubica. Na prezentacji pojawił się także prezydent Andrzej Duda.

– Cieszę się, że jest bolid w polskich barwach i ze znakiem polskiej firmy. Mam nadzieję, że będzie równie szybki, jak jest piękny, i będzie mijał linię mety jako pierwszy – mówił prezydent podczas spotkania z kierowcami teamu Alfa Romeo alfaromeoracing

– Nie jestem ekspertem. Wiem, że Formuła 1 to kosztowny sport. Głęboko jednak wierzę w to, że doczekamy się kolejnego Polaka w F1 – dodał.Na pytanie dziennikarzy, czy Formuła 1 może być sportem narodowym, prezydent odpowiedział: – Uważam, że moglibyśmy pomyśleć, żeby tor Formuły 1 w Polsce powstał. Skoro Węgrzy – dużo mniejszy kraj od Polski – mogą mieć Hungaroring, top dla czego Polska nie mogłaby mieć swojego toru? W końcu to jest inwestycja nieporównywalnie mniejsza od Centralnego Portu Komunikacyjnego, wiec mam nadzieję, ze bylibyśmy w stanie stworzyć tego typu miejsce i przeprowadzić taką inwestycję w naszym kraju, dodatkowo będącą reklamą dla Polski – powiedział prezydent.
 
 
 
...
 
PKN Orlen został tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing w sezonie 2020 Formuły 1. W ramach współpracy Robert Kubica dołączy do ekipy jako kierowca rezerwowy, a logotyp Orlen będzie głównym elementem malowania bolidu i kombinezonów.

W listopadzie 2018 r. PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing, a w efekcie zawartej wcześniej umowy w bolidzie ekipy zasiadł Robert Kubica. We wrześniu 2019 r. PKN Orlen i Robert Kubica zapowiedzieli, iż zakończą współpracę z Williamsem po sezonie Formuły 1. Koncern oznajmił wówczas, że będzie kontynuować współpracę z Kubicą i zostanie w Formule 1, a w tym celu prowadzi „zaawansowane rozmowy z wybranymi zespołami”.

Alfa Romeo zaprezentowana. Zespół mocno liczy na Roberta Kubicę

Kubica ma być w zespole Alfa Romeo kierowcą rezerwowym. Już w listopadzie team potwierdził, że kierowcami wyścigowymi w sezonie 2020 pozostaną Włoch Antonio Giovinazzi i doświadczony Fin Kimi Raikkonen.

Robert Kubica to pierwszy w historii Polak startujący w Formule 1, w której zadebiutował podczas Grand Prix Węgier 2006.

Premier Morawiecki spotkał się z Robertem Kubicą

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych