zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Polska Organizacja Turystyczna. Nowelizacja ustawy podpisana

17:36, 16.08.2022;

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej oraz ustawy o grach hazardowych – podano we wtorek na stronie internetowej prezydenta.


Podziel się:   Więcej

Zmiany w ustawie o Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) polegają na rozszerzeniu katalogu zadań tej państwowej osoby prawnej o wykonywanie zadań powierzonych przez ministra właściwego do spraw kultury fizycznej, na zasadach określonych w umowie pomiędzy POT a ministrem, w zakresie promocji Polski przez polskich sportowców lub kluby sportowe w sportach drużynowych biorących udział w międzynarodowych rozgrywkach sportowych. W ramach realizacji takiego zadania Polska Organizacja Turystyczna będzie mogła podjąć współpracę z klubami sportowymi w sportach drużynowych w celu promocji Polski.

Zmiany w ustawie o grach hazardowych dotyczą zasad finansowania Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest minister właściwy do spraw kultury fizycznej. Istota wprowadzonej zmiany polega na rozszerzeniu katalogu przychodów tego państwowego funduszu celowego o dotacje udzielane z budżetu państwa, z części budżetowej, której dysponentem jest minister właściwy do spraw kultury fizycznej.

Podpisana przez prezydenta ustawa zawiera także przepisy epizodyczne, w tym przepisy dotyczące dotacji dla Centralnego Ośrodka Sportu oraz przepisy, których istotą jest wyłączenie stosowania niektórych regulacji ustawy o finansach publicznych dotyczących zasad dokonywania zmian w planach finansowych jednostek sektora finansów publicznych.

Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.


„Wspierajmy polską branżę turystyczną”. Prezydent na szlaku na Święty Krzyż