zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Polski rząd złożył do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy

16:18, 03.05.2021;   autor: kawi;   źródło: IAR

Polski rząd złożył do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy - poinformował Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Minister podkreślił, że jest to ostateczna wersja, nie podlegająca zmianom.


Podziel się:   Więcej

Dodał, że Lewica, która negocjowała poparcie planu z rządem w zamian za umieszczenie w nim swoich priorytetów, „widziała dokument” przed jego wysłaniem do Komisji Europejskiej w wersji roboczej, zaakceptowanej przez rząd w piątek.

Waldemar Buda zapewnił jednocześnie, że dziś wysłany dokument nie różni się od tego roboczego. Lewica warunkowała poparcie dla Krajowego Programu Odbudowy ujęciem w nim m.in. programu budowy mieszkań pod tani wynajem i wsparciem szpitali powiatowych oraz przeznaczeniem 30 procent środków do dyspozycji samorządów.
 
 
 
...
 

Rzecznik rządu: dokumenty KPO zostały przekazane do Brukseli


Dokumenty związane z Krajowym Planem Odbudowy zostały oficjalnie złożone w Komisji Europejskiej co zamyka proces składania KPO przez Polskę - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

- W piątek Rada Ministrów przyjęła ten projekt, został przesłany jeszcze w formie roboczej, a dzisiaj zakończyliśmy już proces składania Krajowego Planu Odbudowy w Komisji Europejskiej - powiedział Piotr Müller.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda poinformował, że jeszcze w niedzielę odbywały się ostatnie konsultacje z przedstawicielami Komisji Europejskiej i dokument w ostatecznej wersji został wysłany. Nie jest więc uzasadnione, dodał, przekładanie planowanej na wtorek ratyfikacji Funduszu Odbudowy w Sejmie.

Morawiecki: Lewica postawiła nam trudne, ale cenne warunki

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
26-10-2021
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych