zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Polsko-brytyjskie konsultacje odbędą się po uformowaniu nowego brytyjskiego rządu

13:33, 09.08.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Polsko–brytyjskie konsultacje miały się odbyć 11 lipca, ale zostały odwołane na prośbę strony brytyjskiej po rezygnacji premiera Borisa Johnsona; konsultacje będą zorganizowane po uformowaniu się nowego brytyjskiego rządu – oświadczyło we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.


Podziel się:   Więcej

Agencja Bloomberg – a za nią część polskich mediów – podała, że 8 sierpnia wizytę w Polsce miał złożyć ustępujący premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Jednak, jak podaje agencja, premier Mateusz Morawiecki nie miał czasu na spotkanie i wizyta Johnsona została odwołana.

Centrum Informacyjne Rządu odniosło się do tych informacja we wpisie na Twitterze. „WYJAŚNIENIE: Konsultacje PL–UK miały odbyć się 11 lipca w Warszawie. Na prośbę strony brytyjskiej, po decyzji premiera B. Johnsona o rezygnacji, zostały wówczas odwołane i będą zorganizowane po uformowaniu nowego gabinetu w Wielkiej Brytanii” – przekazało CIR.

7 lipca Boris Johnson zrezygnował z funkcji premiera Wielkiej Brytanii oraz lidera Partii Konserwatywnej, ale oświadczył, że pozostanie na obu tych stanowiskach do czasu wyłonienia jego następcy.


Premier spotkał się z minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii