zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Pomagamy Ukrainie, bo chcemy graniczyć z niepodległym państwem”

17:04, 11.08.2022;   autor: kawi;   źródło: IAR

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że Polska - wraz z partnerami - pomaga Ukrainie, bo chce graniczyć z niepodległym państwem, a nie z Rosją.


Podziel się:   Więcej

Szef resortu obrony w Kopenhadze wziął udział w konferencji donatorów dla Ukrainy. Zaznaczył, że zadaniem między innymi naszego kraju jest podtrzymywanie zainteresowania krajów zachodniej Europy sytuacją na zaatakowanej przez Rosjan Ukrainie. Minister Mariusz Błaszczak stwierdził, że nowy format koordynujący wsparcie dla Kijowa to bardzo dobry pomysł.

Jego zdaniem największym zagrożeniem, przed którym stoją Ukraina i państwa sąsiadujące z Rosją, jest to, że „zachód Europy, wolny świat, zmęczy się informacjami o wojnie i w związku z tym będzie dążył do jak najszybszego zakończenia wojny i pozostawienia sytuacji w obecnym stanie”.

Duński minister obrony Morten Bødskov - jeden z organizatorów konferencji - poinformował, że 26 krajów zadeklarowało dziś przekazanie ponad półtora miliarda dolarów na zwiększenie zdolności wojskowych Ukrainy w walce z wojskami Federacji Rosyjskiej.

KPRP po wizycie prezydenta na Ukrainie: To oblicze wojny, z którym nigdy nie wolno nam się pogodzić