zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Pomimo pozostawania w izolacji, rząd pod moim kierownictwem funkcjonuje normalnie”

11:06, 14.10.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, wojewodami i ministerstwami; kwarantanna to nie urlop ani czas wolny - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

We wtorek szef rządu poinformował, że w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID–19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaje się na kwarantannę.

„Pomimo pozostawania w izolacji rząd pod moim kierownictwem funkcjonuje normalnie. Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, wojewodami i ministerstwami. Kwarantanna to nie urlop ani czas wolny. W obliczu wyzwań, z którymi aktualnie zmaga się Polska nie ma miejsca na słabość” – podkreślił w środę Morawiecki we wpisie na Facebooku.

Do wpisu dołączył zdjęcie ze środowej wideokonferencji z wojewodami.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował we wtorek wieczorem, że wynik testu premiera Morawieckiego na koronawirusa jest ujemny; nie wykryto zachorowania. Dodał, że szef rządu „pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych”.

Szef rządu we wtorek wieczorem napisał na Facebooku: „Kochani, to nie był dla mnie łatwy dzień, bo moje codzienne obowiązki zostały nagle przerwane przez informację, że muszę się udać na kwarantannę. Chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za troskę i za liczne życzenia zdrowia”. Dodał, że jest „dobrej myśli”, choć niestety przez jakiś czas nie zobaczy się z rodziną. „Serdecznie wszystkich pozdrawiam i oczywiście przypominam: wszyscy dbajmy o siebie i stosujmy się do zasady DDM. Dezynfekcja, dystans, maseczki” – podkreślił Morawiecki.

Według szefa KPRM Michała Dworczyka, ok. 5 nad ranem we wtorek okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP, który pracuje z premierem uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wówczas – jak dodał – szef rządu został objęty kwarantanną, została wdrożona procedura na okoliczność takiej sytuacji.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych