Trzecią, uzupełniającą dawkę szczepionki, przyjęło 205 931 osób z upośledzoną odpornością, a dawkę przypominającą – 9 435 658 osób. Dzienna liczba szczepień wynosi 114 717 iniekcji.
Łącznie do Polski dostarczono 96 550 560 dawek szczepionki, z czego do punktów trafiło 51 035 195 dawek. Zutylizowano 743 048 dawek.
Zgłoszono 17 805 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w większości łagodnych.
We wtorek w kancelarii premiera odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z opozycyjnymi ugrupowaniami w sprawie dalszej walki z pandemią.
– Projekt poselski, który firmuje poseł Hoc, nadal będzie procedowany – powiedział po spotkaniu rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że projekt mający uzupełniać rozwiązania „lex Hoc” zostanie przygotowany na podstawie postulatów opozycji i pomysłów, które pojawiły się w rządzie.
Projekt przedstawiony przez wiceprzewodniczącego komisji zdrowia Czesława Hoca (PiS) zakłada m.in. że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID–19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji. Propozycja trafiła do Sejmu w grudniu.
– Chcemy przedstawić dodatkowy pakiet rozwiązań, który mógłby kompleksowo uzupełnić te rozwiązania oraz przeanalizować wszystkie postulaty opozycji, które się pojawiły dzisiaj – powiedział rzecznik. – Liczymy, że jutro lub pojutrze ten projekt mógłby być przedstawiony – dodał Müller.
Zaznaczył, że propozycje zgłaszane na spotkaniu były „w wielu sprawach bardzo różne”. – Z jednej strony Konfederacja, która chce całkowitego odrzucenia tego projektu, z drugiej Lewica, która by chciała wprowadzenia przymusu szczepień w Polsce – mówił.