zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Posiedzenie Sejmu będzie kontynuowane w sobotę

10:40, 27.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Posiedzenie Sejmu będzie kontynuowane w sobotę od godz. 13.00 – przekazał wicemarszałek Piotr Zgorzelski (PSL). Wicemarszałek Ryszard Terlecki (PiS) oceniał wcześniej, że takie rozwiązanie będzie podyktowane „złośliwością” marszałka Senatu, który dopiero na piątkowy wieczór zaplanował głosowania.


Podziel się:   Więcej

O kontynuowaniu posiedzenia Sejmu w sobotę od godz. 13.00 Zgorzelski poinformował dziennikarzy w piątek rano po posiedzeniu Prezydium Sejmu. – To będą tylko głosowania - taka jest decyzja Prezydium na dziś – powiedział

– Argumentowane jest to tym, że będziemy oczekiwali na spływające sukcesywnie - taka jest nadzieja Prezydium Sejmu - uchwały Senatu, na które czekamy ze względu na terminy – powiedział Zgorzelski.

Pytany, czy podoba mu się ta decyzja i czy są takie okoliczności, że trzeba pracować w sobotę, odpowiedział: „Jeżeli trzeba pracować, to Sejm powinien pracować także w niedzielę".

– Natomiast to przykład na to, że pomiędzy Prezydium Sejmu i Prezydium Senatu – mówiąc najdelikatniej - nie ma chemii – dodał.


Sejm wznowi obrady. Zajmie się projektem ws. zatrudnienia medyków spoza UE
Jeszcze przed posiedzeniem Prezydium Sejmu wicemarszałek Terlecki mówił dziennikarzom, że wszystko wskazuje na to, że „dzięki złośliwości” marszałka Senatu posiedzenie Sejmu będzie kontynuowane w sobotę.

– Myślę, że posłowie nie są zachwyceni, ale taka jest sytuacja, Senat się uparł, że będzie głosować dopiero wieczorem – powiedział Terlecki.

Marszałek Senatu poinformował w rano, że pod koniec piątkowych obrad odbędzie się tura głosowań nad punktami, które zostały już a także zostaną jeszcze rozpatrzone. – Proszę się nastawić, że to trochę potrwa, ponieważ poprawek do różnych ustaw jest sporo – powiedział marszałek Tomasz Grodzki.


Terlecki: Złożę wniosek, by obrady Sejmu trwały do momentu otrzymania ustaw z Senatu
Senat głosować ma m.in. nad poprawkami do nowelizacji tzw. ustawy covidowej wprowadzającej tzw. tarczę 6.0. dla przedsiębiorców oraz nad inną nowelizacją tej ustawy, która ma „naprawić błąd” posłów PiS z głosowania w Sejmie podczas rozpatrywania senackich poprawek do poprzedniej noweli, w wyniku którego znalazł się w niej zapis, że dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia przysługiwać ma wszystkim, a nie tylko tym skierowanym do pracy, pracownikom ochrony zdrowia zaangażowanym w leczenie chorych na COVID-19 lub podejrzanych o zakażenie.


Głosowania w Senacie planowane są w piątek późnym wieczorem

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych