zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk dołączyła do Nowej Lewicy

15:26, 24.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk dołączyła do partii Nowa Lewica, do frakcji Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Decyduję się na wejście do nowo powstającej partii w szczególnym momencie; dziś bardziej niż kiedykolwiek Polska potrzebuje silnej, zjednoczonej lewicy – mówiła.


Podziel się:   Więcej

Dziemianowicz-Bąk uzyskała mandat poselski startując z ostatniego miejsca na liście Lewicy we Wrocławiu. Ostatnie dwa lata była bezpartyjna, ale związaną z Wiosną Roberta Biedronia; wcześniej przez cztery lata była w Razem.

W piątek na konferencji prasowej we Wrocławiu poinformowała o dołączeniu do partii Nowa Lewica, do frakcji Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Razem z Dziemianowicz-Bąk do partii weszła grupa aktywistów działających na Dolnym Śląsku.

– Od pierwszych dni w Sejmie staram się być rzeczniczką lewicy oddolnej: związków zawodowych, organizacji społecznych i kobiecych. Do tej pory robiłam to jako posłanka bezpartyjna w klubie Lewicy, ale od dziś z radością mogę poinformować, że będę to robiła jako członkini partii Nowa Lewica – powiedziała Dziemianowicz-Bąk.


Grupa polityków Nowej Lewicy: Oczekujemy uchylenia decyzji o zawieszeniu
Dziemianowicz-Bąk podkreśliła, że decyduje się na wejście do nowo powstającej partii w szczególnym momencie, ponieważ dziś bardziej niż kiedykolwiek Polska potrzebuje silnej, zjednoczonej lewicy, która da szansę na prawdziwe państwo dobrobytu.

– Tak jak przez ostatnie dwa lata starałam się wnosić postulaty strony społecznej do Sejmu, tak jak broniłam praw obywateli na demonstracjach, interweniując na komisariatach, interweniując w zakładach pracy, gdy dochodziło do nadużyć wobec pracowników – tak od dziś chcę być głosem lewicy społecznej w strukturach partyjnych. Wierzę, że dzięki temu jej postulaty będą jeszcze bardziej słyszalne – a Nowa Lewica, jeszcze bardziej prospołeczna i propracownicza – mówiła Dziemianowicz-Bąk.


Gawkowski: Prawdopodobnie w październiku kongres zjednoczeniowy Nowej Lewicy

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych