zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Posłowie KO interweniowali w KGP w sprawie kobiety pobitej w Głogowie

19:12, 12.04.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Posłowie KO Dariusz Joński i Michał Szczerba w poniedziałek złożyli wizytę komendantowi głównemu policji w sprawie dziewczyny, pobitej przez policję w niedzielę w Głogowie.


Podziel się:   Więcej

– Dowiedzieliśmy się, że w sprawie toczy się tylko postępowanie wyjaśniające, co wydaje się nieporozumieniem. Obejrzeliśmy zapisy z tego wydarzenia i sprawa wydaje nam się ewidentna – zaznaczył.

W niedzielę w Głogowie odbył się nielegalny protest ok. 200 osób sprzeciwiających się obostrzeniom epidemicznym. Było to kolejne tego typu zgromadzenie w tym mieście w ostatnim czasie i kolejna z tym związana interwencja policji. Podczas protestu policjanci interweniowali m.in. wobec jednej z kobiet, a film z tego zdarzenia trafił do sieci. Na fragmencie nagrania widać jak policjant uderza kobietę pałką, łapie ją za szyję i przewraca na ziemię.

Rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz poinformował w komunikacie, że kobieta usłyszała zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów.

„Zatrzymana nie ustawała w kierowaniu agresji słownej również w trakcie doprowadzania do radiowozu. Cała trójka podejrzana jest o znieważenie funkcjonariuszy publicznych. Dodatkowo zatrzymana podejrzana jest o to, iż działając w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej polegającej na jej zatrzymaniu, szarpała za mundur oraz odpychała go, a także naruszała nietykalność cielesną” – napisano w komunikacie.

Sprawa zakupu respiratorów trafiła do NIK. Dokumenty złożone przez posłów KO