zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Posłowie z komisji spraw zagranicznych spotkali się z rosyjskim opozycjonistą

13:48, 14.05.2021;   autor: kawi;   źródło: IAR

O wsparciu i sytuacji rosyjskiej opozycji posłowie z sejmowej komisji spraw zagranicznych rozmawiali z przebywającym w Polsce Władimirem Miłowem. Rosyjski opozycjonista jest bliskim współpracownikiem Aleksieja Nawalnego.


Podziel się:   Więcej

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że było to bardzo dobre spotkanie, a jego uczestnicy znaleźli wiele punktów wspólnych.

Jak mówiła, rozmowa dotyczyła sytuacji w Federacji Rosyjskiej, a także społeczeństwa obywatelskiego oraz sytuacji tamtejszej opozycji i Aleksieja Nawalnego. Omawiano również plany opozycji rosyjskiej w związku ze zbliżającymi się wyborami oraz kwestie historyczne. Małgorzata Gosiewska zaznaczyła, że wypowiedzi Miłowa w kontekście trudnej historii polsko-rosyjskiej były satysfakcjonujące.

Wicemarszałek Sejmu dodała, że Władimir Miłow zaapelował podczas spotkania o wsparcie dla rosyjskich opozycjonistów na emigracji. Podkreślił, że posiadając obywatelstwo rosyjskie mogą oni uczestniczyć w wyborach.

Rosyjski opozycjonista mówił też, że zależy mu na zaktywizowaniu Rosjan zamieszkujących państwa Unii Europejskiej do działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego Federacji Rosyjskiej. Małgorzata Gosiewska powiedziała IAR, że „na tym polu polska strona także widzi pole do współpracy”.

Małgorzata Gosiewska dodała, że w przyszłości może dojść do kolejnego spotkania z Władimirem Miłowem.

Gowin o danych GUS: W 2021 roku uda się rozpędzić gospodarkę do stanu sprzed pandemii