zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Powinniśmy tak długo, jak długo to możliwe, unikać rozwiązań związanych z przymusem szczepień”

08:04, 17.01.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

– Uważam, że powinniśmy tak długo, jak długo to możliwe, unikać takich rozwiązań związanych z przymusem szczepień. Być może z jednym wyjątkiem - to znaczy z wyjątkiem służby zdrowia – powiedział dla polskatimes.pl wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.


Podziel się:   Więcej

W opublikowanym w poniedziałek rozmowie w polskatimes.pl szef klubu PiS został zapytany, czy jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 – powszechny obowiązek lub tylko dla pewnych grup zawodowych.

„Nie jestem zwolennikiem obowiązkowych szczepień. Choć rzeczywiście trudno spokojnie wysłuchiwać niektórych argumentów tych, którzy są w ogóle przeciwnikami szczepień” – odpowiedział Terlecki.

„Osobiście jestem zaszczepiony i nie miałem co do tego żadnych wątpliwości. Uważam jednak, że powinniśmy tak długo, jak długo to możliwe, unikać takich rozwiązań związanych z przymusem. Być może z jednym wyjątkiem – to znaczy z wyjątkiem służby zdrowia, która dla bezpieczeństwa pacjentów, powinna jednak w całości się zaszczepić” – dodał.

W kontekście szczepień wicemarszałek był pytany, czy jest jakiś konflikt na linii minister Przemysław Czarnek – minister Adam Niedzielski dotyczący sprawy małopolskiej kurator oświaty, Barbary Nowak, która nazwała szczepienia „eksperymentem”, choć później wycofała się z tych słów.

– Trudno powiedzieć, czy to konflikt, na pewno jest różnica zdań, jak powinniśmy postąpić w tym wypadku – powiedział.


Terlecki: Jest wielu posłów, którzy sprzeciwiają się przymusowi szczepień
„Wypowiedź pani kurator była z pewnością niewłaściwa w stosunku do naszej polityki, którą prowadzimy konsekwentnie od wielu miesięcy – polityki zachęcającej do szczepień i promującej szczepienia. Jednak rozumiemy rozmaite wątpliwości tych, którzy zgłaszają sprzeciw wobec przymusowych szczepień. Dlatego też kierownictwo partii nie zdecydowało się na radykalne kroki” – wskazał Terlecki.


Prezydent „zwolennikiem dobrowolnych szczepień”; „infekcję przechodzi bardzo łagodnie”

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych