zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Rządowi udało się dużo zrobić”. Premier przedstawiła umowę na budowę drogi Via Baltica

16:41, 24.10.2016;   autor: akune, msies;   źródło: PAP

– Z satysfakcją przedstawiam podpisaną umowę na budowę drogi, o której marzyliście – powiedziała premier Beata Szydło w Łomży (Podlaskie) podczas konferencji na temat drogi ekspresowej S61 Via Baltica. Droga ekspresowa S61 ma stanowić jedną z polskich części europejskiej trasy E67 Helsinki-Praga.


Podziel się:   Więcej

– Przyjechałam do Łomży żeby rozliczyć się z obietnic, które składałam tu w kampanii wyborczej – powiedziała premier Beata Szydło. Premier podkreślała, że podczas ubiegłorocznej kampanii wyborcy mówili, że oczekują stabilizacji i dobrze opłacanej pracy. Jak dodała, młodzi ludzie oczekiwali dobrej perspektywy.

– Wszędzie, właśnie w mniejszych miejscowościach, pojawiała się troska, żebyśmy stworzyli system, w którym każdy będzie miał równe szanse, w którym nie będzie odrzuconych miast, miasteczek, wiosek – dodała.

– Za kilka tygodni będziemy podsumowywać pierwszy rok pracy rządu PiS. To był dobry rok. Rok, w którym udało się zrobić bardzo dużo. Ale to był też rok, który nauczył nas pokory, który pokazał, że determinacja i skuteczna realizacja założonego planu, pomimo trudności, przynosi efekty – powiedziała.

Beata Szydło podkreśliła, że po raz pierwszy od lat rząd zajął się „sprawami zwykłych ludzi, a nie sprawami polityków”. Wśród najważniejszych spraw, które udało się osiągnąć, wymieniła program 500 plus, a także program Mieszkanie Plus, podniesienie płacy minimalnej i wprowadzenie darmowych leków dla seniorów.

– Wywiązaliśmy się z wielu zobowiązań, ale to dopiero początek drogi i z tego zdajemy sobie sprawę. Teraz przed nami czas, kiedy musimy przed wami stanąć, zdać sprawozdanie z tego, co zrobiliśmy w ciągu roku, poprawić błędy, wyciągnąć wnioski z tego, czego nie udało się zrobić i iść do przodu – powiedziała premier.


Premierzy Polski i Estonii o projektach infrastrukturalnych, w tym Via Baltica
 
 
 
...
 
Droga szansą dla regionu

– Z satysfakcją mogę zaprezentować umowę podpisaną przez pana ministra (infrastruktury i budownictwa) Andrzeja Adamczyka i wiceministra Jerzego Szmita na realizację drogi, o której marzyliście, która jest Łomży potrzebna, która stworzy dla miasta i dla całego regionu ogromną szansę – mówiła Szydło na spotkaniu z mieszkańcami tego miasta.

Premier podkreśliła, że umowa „to jest namacalny, konkretny efekt rządów Prawa i Sprawiedliwości” – powiedziała Beta Szydło.

Uczestniczący również w tym spotkaniu minister Adamczyk powiedział, że ta umowa to skierowanie do realizacji tej inwestycji. Oznacza to, że ma ona swój harmonogram, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może ogłaszać przetargi, by wyłonić wykonawców.

Ogłoszenie postępowań przetargowych przewidywane jest na IV kwartał 2016 r. i I kwartał 2017 r.

Trasa Via Baltica

Droga ekspresowa S61 ma stanowić jedną z polskich części europejskiej trasy E67 (Helsinki-Praga), która na odcinku Helsinki-Warszawa nazywana jest Via Baltica.

91-kilometrowy fragment Via Baltica powstanie w technologii betonowej w latach 2018-2021. Łączna, szacunkowa wartość inwestycji to ok. 3,5 mld zł.

Według informacji z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odcinek od Ostrowi do Szczuczyna ma być podzielony na sześć zadań inwestycyjnych; prace przygotowawcze dla poszczególnych zadań są zaawansowane w różnym stopniu.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
12-08-2020
  • 14. posiedzenie Senatu – dzień drugi 09:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych