zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Pozostajemy gotowi do realizacji transportu asortymentu medycznego zakupionego przez WOŚP”

08:31, 31.03.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Pozostajemy gotowi do realizacji transportu asortymentu medycznego zakupionego przez WOŚP i podjęliśmy próby kontaktu telefonicznego z władzami Fundacji; w związku z ich niepowodzeniem oczekujemy na pilny kontakt ze strony WOŚP – oświadczył szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Szef KPRM w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej kancelarii premiera podkreślił, że w piątek poinformował przedstawiciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o wszystkich możliwych sposobach wsparcia i procedurach, które towarzyszą sprowadzaniu asortymentu medycznego z Chin.

„W odpowiedzi uzyskałem informację o potrzebie skonsultowania propozycji wewnątrz WOŚP, jednak do dziś żaden pracownik lub wolontariusz organizacji nie wrócił do KPRM z decyzją władz Fundacji” – dodał Dworczyk.

„Polski rząd wyraża pełną gotowość i chęć udzielenia niezbędnego wsparcia wszystkim podmiotom uzupełniającym centralny system dystrybucji Ministerstwa Zdrowia, a tym samym kierującym swoją pomoc do najbardziej potrzebujących ośrodków, szpitali i służb medycznych, których pracownicy każdego dnia walczą z szerzącą się pandemią. Wszystkich obowiązują jednakowe zasady – w ich granicach z chęcią pomożemy każdej organizacji, w tym Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy” – czytamy w oświadczeniu szefa kancelarii premiera.

Dworczyk zaznaczył, że każdy podmiot jest zaproszony do uczestnictwa w sprowadzaniu asortymentu medycznego z Chin.


„Każdy podmiot z kręgu administracji rządowej i samorządowej, organizacja pozarządowa i podmiot z sektora biznesowego jest zaproszony do uczestnictwa w »powietrznym moście pomocy«, jaki realizujemy poprzez lotnictwo wojskowe i cywilne. Nie ma żadnych przeszkód w realizowaniu transportu środków i wyposażenia dla placówek służby zdrowia w Polsce. Nie stawiamy nikomu jakichkolwiek ponadstandardowych wymagań czy też szczególnych warunków” – zapewnił Dworczyk.


Senat przyjął z poprawkami tzw. tarczę antykryzysową
„Nasza wola współpracy jest nadal aktualna, ale zasady obowiązują wszystkich”

„Pozostajemy gotowi do realizacji transportu asortymentu medycznego zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i dziś podjęliśmy próby kontaktu telefonicznego z władzami Fundacji. W związku z ich niepowodzeniem oczekujemy na pilny kontakt ze strony WOŚP” – dodał szef KPRM.

„Nasza wola współpracy jest nadal aktualna, ale zasady obowiązują wszystkich. Z koronawirusem wygramy tylko wspólnie i solidarnie” – napisał na Twitterze.

W poniedziałek szef WOŚP Jerzy Owsiak przypomniał na swoim profilu na Facebooku, że tydzień temu Fundacja WOŚP zgłosiła się do Ministerstwa Obrony Narodowej z prośbą o przewiezienie z Chin do Warszawy kupionych przez fundację artykułów medycznych w ramach natowskiego limitu SALIS.

„W pierwszej chwili Ministerstwo Obrony Narodowej zareagowało pozytywnie, otrzymaliśmy termin wylotu z Chin w przedziale 7,8,9 kwietnia. Wydawało się, że całą sprawę bardzo sprawnie podejmują kolejne osoby: od dyrektora MON poprzez oficerów odpowiedzialnych za logistykę. Wszystko było przygotowane, cały pakiet zamówionego towaru miał pojawić się w określonym czasie i miejscu, aż nagle w całą sprawę wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Postawiono nam zaskakujące wymagania i mówiąc krótko - w minutę osiem cały plan wykorzystania transportu MON legł w gruzach, wszystko odwołano” – napisał Owsiak.

Pierwsze samoloty z zakupionymi przez Polskę z Chin materiałami ochronnymi dla służby zdrowia wylądowały w Warszawie w czwartek – sprzęt został zamówiony m.in. przez KGHM. Na konferencji w czwartek szef KPRM podkreślił, że kolejne dostawy dostarczane przez samoloty PLL LOT będą zamawiane przez samorządy, organizacje pozarządowe, a firmy komercyjne będą mogły skorzystać z usług LOT-u na zasadach komercyjnych.


Premier ma ogłosić kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych