zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prace nad prezydenckim projektem ustawy o Funduszu Medycznym

10:08, 15.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, sejm.gov.pl

Sejmowa podkomisja będzie kontynuować we wtorek prace nad prezydenckim projektem ustawy o Funduszu Medycznym tak, by wieczorem mogła zająć się nim sejmowa Komisja Zdrowia.


Podziel się:   Więcej

Propozycja prezydenta Andrzeja Dudy najpewniej zostanie przyjęta na najbliższym, rozpoczynającym się w środę posiedzeniu. Zaplanowano już drugie czytanie oraz posiedzenie sejmowej komisji w sprawie poprawek zgłoszonych w trakcie drugiego czytania.

Andrzej Duda złożył projekt ustawy o Funduszu Medycznym pod koniec czerwca. Jego powołanie zapowiedział w marcu. Fundusz Medyczny to państwowy fundusz celowy.

Jak mówił w lipcu na posiedzeniu Komisji Zdrowia wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha celem funduszu jest wsparcie działań, które mają poprawić zdrowie i jakość życia Polaków poprzez zapewnienie odpowiedniej infrastruktury oraz profilaktyki, wczesnego wykrywania i diagnostyki oraz leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym chorób nowotworowych i chorób rzadkich.


Posłowie rozpoczęli prace nad prezydenckim projektem ustawy o Funduszu Medycznym
Fundusz ma zapewnić pacjentom dostęp do wysokiej jakości świadczeń, w tym świadczeń specjalistycznych dla osób poniżej 18 lat oraz udzielanych poza granicami kraju oraz innowacyjnych terapii lekowych.


Na te zadania w tym roku przeznaczono 2 mld zł, w kolejnych – do 2029 r. po 4 mld zł rocznie.


Duda: projekt ustawy o Funduszu Medycznym został złożony w Sejmie