zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Precz z manipulacją i kłamstwem”. Prezydent oburzony fake newsami ws. 500 Plus

07:47, 21.04.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

„Precz z manipulacją i kłamstwem! Oto moja prawdziwa wypowiedź co do 500 plus: Kategoryczne NIE dla odbierania komukolwiek 500 plus!” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Odniósł się w ten sposób do komentarzy twierdzących, że w wywiadzie na antenie Polsatu News zapowiedział odbieranie świadczeń.


Podziel się:   Więcej

Prezydent był pytany, czy Polskę stać na realizację jego deklaracji dotyczącej utrzymania wszystkich świadczeń socjalnych. Odparł, że te programy zrealizowały oczekiwania społeczne.

– Dzisiaj program 500 plus to materialna kotwica dla wielu polskich rodzin wychowujących dzieci, dlatego ja z taką mocą akcentuję – proszę państwa, możecie być państwo spokojni – deklarował prezydent. – Ja nigdy nie podpiszę ustawy, która będzie państwu to 500 Plus odbierała, bo nie wolno tego zrobić, bo to fundament bezpieczeństwa polskiej rodziny – dodał.

Prezydent był także pytany – i ten fragment opublikował na swoim koncie na Twitterze – czy dopuszcza możliwość, aby osoby najbardziej zamożne nie otrzymywały świadczenia 500 Plus.

– Będę w takim razie apelował, aby nie pobierali. Jeżeli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, aby przynajmniej przez jakiś czas nie pobierał 500 Plus, jeśli będzie taka sytuacja. Apelował, ale nie zabierał – mówił Duda.

– Uważam, że państwo polskie nie możne zabierać nikomu świadczeń. Nie wolno tego zrobić. Dzisiaj zabieramy tu, jutro pod byle pretekstem będziemy zabierali tam, a za trzy dni w innym miejscu. Nie, kategoryczna niezgoda – dodał.


Prezydent będzie apelował do zamożnych, by nie pobierali 500 Plus
Prezydent ocenił, że jeżeli będzie trzeba wprowadzać ograniczenia wydatków w związku z kryzysem, trzeba wprowadzić je „w innych miejscach”. – Być może będzie trzeba ograniczyć niektóre programy inwestycyjne, ale nie wolno podcinać korzeni materialnego bytu rodziny – stwierdził Duda.


W poniedziałek prezydent w siedzibie swojego sztabu wyborczego podpisał deklarację „Obronimy Polskę Plus”, w której zobowiązał się, że jeżeli wygra wybory prezydenckie, wówczas nie dojdzie do likwidacji 500 Plus i 13. emerytury oraz podwyższenia wieku emerytalnego. W prezentacji tej deklaracji wzięła udział Beata Szydło – szefowa sztabu programowego prezydenta, teraz europosłanka, która jako premier większość z wspomnianych programów wprowadzała w trakcie swojej kadencji.


500 plus także na pierwsze dziecko. Senat znowelizował ustawę

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
01-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych