zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: 19 czerwca kibice wrócą na stadiony

11:38, 29.05.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Będzie możliwy powrót kibiców piłkarskich od 19 czerwca w odpowiednich procedurach; kibice będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach – poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

W piątek wieczorem po 80-dniowej przerwie rozegrane zostaną dwa pierwsze spotkania piłkarskiej ekstraklasy; mecze odbędą się przy pustych trybunach.

Szef rządu na piątkowej konferencji prasowej wyraził radość z powrotu ekstraklasy. – Cieszymy się, że udało się wypracować odpowiednie mechanizmy, żeby wrócić do gry (...). Dla mnie to jest taki sygnał powrotu do nowej normalności – mówił.

– Dla mnie piłka nożna to coś więcej niż tylko gra, coś więcej niż tylko sport. To jest wielka, wspaniała promocja państwa polskiego, promocja polskiego biznesu, promocja naszej woli walki, naszych umiejętności, naszych możliwości. Cieszę się, że nasza ekstraklasa będzie pokazywana w 16 krajach Europy, że w różnych miejscach będą mogli pooglądać nasze talenty, naszą grę i to bardzo, bardzo dobra wiadomość – podkreślił.Premier: trwają pracę nad umożliwieniem obecności kibiców na meczu
 
 
 
...
 
Morawiecki poinformował, że będzie możliwy powrót kibiców piłkarskich na trybuny w odpowiednich procedurach. Jak mówił, kibice będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach.

– Tak zrobimy, żeby odpowiednie środki dezynfekcyjne, zakup biletów, dochodzenie do stadionu w odpowiednim czasie nie prowadziło do grupowania się ludzi ze sobą, a na stadionie żeby kibice byli usadzeni w odpowiedni sposób od strony sanitarnej – zaznaczył.


– Jeszcze dzisiaj rozmawialiśmy z panem prezesem (Zbigniewem Bońkiem – red.), żeby było to jak najszybciej i to jak najszybciej Polski Związek Piłki Nożnej i Ekstraklasa określiły na 19 (czerwca – red.) – powiedział premier.


Premier: Podjąłem decyzję o powrocie do gry Ekstraklasy
Prezes PZPN: Protokół zapewnia bezpieczny powrót kibiców na trybuny

– Protokół pozwalający kibicom na uczestnictwo w imprezach sportowych jest szczegółowy i daje bezpieczeństwo wszystkim – podkreślił prezes PZPN Zbigniew Boniek.

W pierwszej fazie powrotu kibiców możliwe będzie wypełnienie trybun maksymalnie w 25 procentach.

– W 70 procentach klubów i tak przychodzi mniej kibiców. Tak naprawdę ta zasada będzie dotyczyła czterech, pięciu klubów, w przypadku których to uczestnictwo jest większe – przyznał Boniek.

Na spotkania nie będą wpuszczani kibice gości.

– Będą mogli uczestniczyć tylko kibice gospodarzy. Na razie zezwolenie na przyjazdy grup zorganizowanych ze względów bezpieczeństwa jest praktycznie niemożliwe – dodał szef PZPN.

W piątek wieczorem po 80-dniowej przerwie rozegrane zostaną dwa pierwsze spotkania piłkarskiej ekstraklasy. Podobnie jak mecze zaplanowane na sobotę i niedzielę odbędą się przy pustych trybunach.

Ostatni dotychczas mecz ligowy miał miejsce 9 marca. Z powodu pandemii trzeba było jednak wstrzymać sezon. Na początku maja piłkarze i wyznaczeni pracownicy klubów (łącznie 50 osób) przeszli testy na koronawirusa, a od 8 maja wznowili treningi w grupach. Drużyny ćwiczyły w kolejnych dniach bez przeszkód, wiele z nich wyjechało na krótkie obozy przygotowawcze.

Po 26 kolejkach liderem ekstraklasy jest Legia Warszawa z dorobkiem 51 punktów, wyprzedzając o osiem broniącego tytułu Piasta Gliwice. Dziewięć punktów mniej zgromadziły: Cracovia, Śląsk Wrocław i Lech Poznań.


Wznowienie rozgrywek ligowych to słuszne posunięcie. Prezydent odpowiedział na pytania internautów

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
07-07-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych