zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: ARP przez 30 lat spełniła swoje zadanie, teraz czekają ją nowe

12:55, 25.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Przez 30 lat działalności Agencja Rozwoju Przemysłu spełniła swoje zadania, teraz czeka ją ogromna rola przy pracy nad odbudową po pandemii – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji z okazji 30-lecia powstania ARP.


Podziel się:   Więcej

– Dziś po 30 latach działalności ARP wiemy, że spełniła swoje zadanie, pomagając dziesiątkom firm przeprawić się przez wzburzone morze transformacyjnych przemian – stwierdził Morawiecki, dziękując wszystkim, którzy przyłożyli się do tego wysiłku.

Jak jednak zauważył szef rządu, w ciągu ostatnich lat ARP dojrzała do realizacji nowych zadań. Np. otwiera już siódme centrum obsługi przedsiębiorców.

– Z dumą przyglądam się sukcesom przedsiębiorców, którzy współpracują z Agencją Rozwoju Przemysłu w Specjalnych Strefach Ekonomicznych – wskazał.

Jak dodał, działalność Agencji wpisuje się w założenia Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju i stanowi „ogromny wkład pod budowę fundamentów lepszych perspektyw dla polskich przedsiębiorców”.


Premier: Ponad 700 mln zł z tarczy branżowej już na kontach firm
Agencja przeszła długą drogę, by stać się ważną częścią grupy PFR - zaznaczył Morawiecki. – Teraz znów polską gospodarkę czeka ogromne wyzwanie. Pandemia koronawirusa to moment przełomu. Czeka nas ogromna praca nad gospodarczą odbudową. Rola ARP będzie ogromna – podkreślił.

Wiceprezes ARP Mateusz Berger wskazał, że w obliczu walki ze skutkami pandemii ARP przyjmuje nowe zadania.

– Agencja Rozwoju Przemysłu zajmuje się wspieraniem polskich przedsiębiorców zarówno tych z udziałem Skarbu Państwa, ale też przedsiębiorców prywatnych. Oprócz zaangażowania w branże tradycyjne, takie jak przemysł kolejowy, stoczniowy, motoryzacyjny, czy wydobywczy, ARP angażuje się w przemysły przyszłości, w tym w sektor morskiej energetyki wiatrowej – powiedział Berger.

Jak wskazał, „celem ARP jest wspieranie branż przyszłości”. – Obecnie taką branżą jest morska energetyka wiatrowa. Ma ona potencjał, by stać się ważną specjalizacją Polski – wskazał wiceprezes.


Premier: Spadek PKB za 2020 r. może być płytszy niż prognozowano