zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Będą dodatkowe środki pomocy dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną

18:44, 21.05.2019;   autor: msies;   źródło: TVP Info, PAP

– Będzie dodatkowa pomoc rządowa – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Stasina (woj. lubelskie), gdzie we wtorek przeszła trąba powietrzna. – Dodatkowe środki pomocy zostaną zapewnione wszystkim mieszkańcom, którzy tutaj ucierpieli – powiedział.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu we wtorek po południu przybył do Stasina w gminie Wojciechów na Lubelszczyźnie, gdzie tego dnia przeszła trąba powietrzna. Szef rządu spotkał się ze sztabem kryzysowym, oglądał straty wyrządzone przez nawałnicę i rozmawiał z mieszkańcami gminy.

– Nie jesteśmy w stanie przewidywać takich żywiołów, ale naszym obowiązkiem jako wspólnoty narodowej, państwowej jest to żeby nie zostawić tych ludzi w potrzebie, nie zostawić ich samych – podkreślił premier. – Solidarność jest naszą powinnością – podkreślił.

Premier podziękował wszystkim, którzy szybko przyszli z pomocą, by likwidować wszystkie szkody wynikłe z przejścia nawałnicy. jak zaznaczył, uszkodzonych zostało ok. 40 budynków mieszkalnych, a także budynki gospodarcze.

Szydło apeluje do ubezpieczycieli o pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną
 
 
 
...
 
Będzie dodatkowa pomoc ze strony rządu

Premier był pytany przez dziennikarzy, czy będzie pomoc ze strony rządu dla mieszkańców poszkodowanych terenów.

– Tak, będzie dodatkowa pomoc rządowa, w takich sytuacjach poprzez wojewodę, który tutaj jest na miejscu. Były w różnych tragicznych okolicznościach wypłacane różnego rodzaju pieniądze, zasiłki, wsparcie i takie środki również zostaną teraz zapewnione wszystkim mieszkańcom, którzy ucierpieli – zapowiedział premier.

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów około południa. Nawałnica zrywała dachy z budynków gospodarczych i mieszkalnych, łamała drzewa, zrywała linie energetyczne. Ucierpiały 42 gospodarstwa. Jeden mężczyzna został lekko rany, uderzył go w nogę spadający z dachu kawałek eternitu.Potężna trąba powietrzna przeszła przez Mazury. Zniszczyła 10 tys. drzew

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych