zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier będzie rozmawiał z wojewodami nt. sytuacji meteorologicznej

13:07, 22.05.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki w środę weźmie udział w wideokonferencji z wojewodami z regionów, gdzie wystąpiły intensywne deszcze i podtopienia. Obok szefa rządu w rozmowach wezmą udział również wiceministrowie SWiA.


Podziel się:   Więcej

Wideokonferencja odbędzie się w środę po południu w siedzibie resortu spraw wewnętrznych i administracji. Premier Mateusz Morawiecki wraz z wiceministrami SWiA omówią aktualną sytuację meteorologiczną i hydrologiczną w regionach, w których odnotowano zwiększoną ilość opadów oraz lokalne podtopienia.

„Sytuacja na południu Polski pomimo olbrzymiego zaangażowania wszystkich służb, wymaga cały czas koordynacji i współdziałania wszystkich, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli. Premier @MorawieckiM cały czas na bieżąco jest informowany o działaniach służb @MSWiA_GOV_PL” – napisał w środę na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński.

W wideokonferencji wezmą udział również wojewodowie z województw: małopolskiego, podkarpackiego śląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego oraz dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak. Obecny będzie również zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Marek Jasiński.
Podtopienia na południu Polski

W środę w nocy w związku z występowaniem nad Polską aktywnego układu niżowego, który utworzył się nad Karpatami Wschodnimi doszło intensywnych opadów deszczu, które spowodowały podtopienia na południu kraju.

W pow. dąbrowskim w Małopolsce z powodu wylania rzeki Breń 31 osoby zostały ewakuowane – podał PAP Mirosław Nędza z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie.

W Małopolsce w działania zaangażowanych jest ponad 2 tys. strażaków ratowników – powiedział małopolski komendant wojewódzki PSP Marek Bębenek. Strażacy pracują głownie w powiecie tarnowskim i Dąbrowie Tarnowskiej.

Jak podało IMGW strefy intensywniejszych opadów przemieszają się w środę na zachód. Większych opadów można będzie się spodziewać w rejonie Podhala i Podbeskidzia, po czym deszcze powrócą na wschód. Według prognoz IMGW sytuacja pogodowa zacznie uspokajać się w piątek.

Premier będzie rozmawiał z wojewodami nt. sytuacji meteorologicznej

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych