zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Będziemy bronili naszej granicy z całą determinacją

10:13, 21.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Facebook

Będziemy bronili naszej granicy z całą determinacją, jedynym winnym cierpienia ludzkiego i ofiar jest wyłącznie reżim białoruski, będziemy robić wszystko, by skutecznie zabezpieczyć granicę Polski i UE przy zachowaniu wszelkich humanitarnych środków – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

W niedzielę premier, a wcześniej Straż Graniczna poinformowali, że w trzech miejscach w rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Z informacji przekazanych przez Straż Graniczną wynika, że w poniedziałek służby odnotowały 220 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 14 nielegalnych imigrantów oraz dwie osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy.

„Będziemy bronili naszej granicy z całą determinacją. Jedynym winnym cierpienia ludzkiego i ofiar jest wyłącznie reżim białoruski i jego mocodawcy. Nie zgadzamy się na to i będziemy robić wszystko, by skutecznie zabezpieczyć granicę Polski i Unii Europejskiej przy zachowaniu wszelkich humanitarnych środków” – napisał we wtorek na Facebooku premier Morawiecki.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy.

Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.


Premier: Na skutek hipotermii zmarły co najmniej trzy osoby, które przekroczyły polską granicę

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową” oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad, które rozpoczęły się 10 września.


Szef MSWiA: Kryzys na granicy z Białorusią może trwać wiele miesięcy