zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Cechą państw, które odniosły sukces jest współpraca rządu z przedsiębiorcami

07:41, 17.09.2019;   autor: akune;   źródło: PAP, KPRM

– Chylę czoła przed znakomitymi osiągnięciami polskich przedsiębiorców małych, średnich i największych szybko się rozwijających – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Łodzi podczas poniedziałkowej gali wręczenia nagród gospodarczych województwa łódzkiego.


Podziel się:   Więcej

Jak mówił, rząd chce, aby polscy przedsiębiorcy byli krajowymi, europejskimi a z biegiem lat światowymi championami. Zapewnił, że polityka gospodarcza Polski ma służyć przedsiębiorcom ich firmom i pracownikom. Przez to rozwój gospodarczy naszego kraju będzie oparty na zdrowych fundamentach i będą przed nim znakomite perspektywy.

Podkreślił, że rząd postawił na uczciwy model gospodarczy i wsparcie państwa poprzez z jednej strony rekomendację, z drugiej poprzez różnego rodzaju programy. Dzięki temu – jak powiedział patrząc na cały świat, łącznie z Chinami, szybko rozwijającym się Wietnamem, Australią, Stanami Zjednoczonymi nasz eksport, a więc nasza produktywność nasza konkurencyjność pokazała swój „lwi pazur”.

– Chylę czoła przed znakomitymi osiągnięciami polskich przedsiębiorców małych, największych i tych średnich szybko się rozwijających – powiedział premier.

Podziękował za sukcesy, jakie odnoszą w swoich dziedzinach, sukcesów, których – według niego – zazdrości nam cała Europa.

Zwrócił uwagę, że w opracowaniach Komisji Europejskiej Polska ma jeden z najsilniejszych wzrostów gospodarczych w Europie.Premier: Polski model dobrobytu ma być modelem „solidarnego wzrostu”
„Tych sukcesów nie byłoby bez utalentowanych pracowników”

Zdaniem premiera receptą na szybki wzrost gospodarczy jest przede wszystkim wzrost produktywności i wydajności pracy, który wiąże się ze stopniową redukcją tych pułapek, w które wpadliśmy. – W niektórych tkwimy od dawna, niektóre pojawiły się po 1990 r. – powiedział.


Ważne jest, aby rząd razem z firmami współpracował dla dobra ulepszania całego systemu gospodarczego, ponieważ od tego zależne są nasze sukcesy. Zwrócił jednak uwagę, że tych sukcesów nie byłoby bez wydajnych, pracowitych utalentowanych pracowników. W modelu gospodarczym, który założyliśmy, mamy na celu m.in. równe warunki konkurowania poprzez np. eliminowanie różnych patologii takich jak m.in. przestępstw podatkowych.

Premier zwracając się do przedsiębiorców wyraził „ogromy szacunek” za to, że angażując swój kapitał, biorą ogromną odpowiedzialność. Morawiecki podkreślił, że jest im bardzo wdzięczny, że możemy pokazać całemu światu nasze sukcesy gospodarcze, sukcesy polskiej przedsiębiorczości, które widać na przykładzie eksportu.Premier: Cieszę się, że kreatywność jest dzisiaj przekładana na modele biznesowe
„Rząd stara się robić wszystko, aby pomagać przedsiębiorcom”

Zdaniem szefa rządu jest jedna charakterystyczna cecha państw, które odniosły ogromny sukces gospodarczy – to bardzo bliska współpraca między rządem i przedsiębiorcami. To jest m.in. wsparcie w procesach eksportowych, w budowie montażu linii finansowo-kredytowych pod realizacje dużych przedsięwzięć.

Jak mówił rząd stara się robić wszystko, aby pomagać przedsiębiorcom polskim, żeby rósł polski kapitał.

Szef rządu wziął udział w gali wręczenia nagród gospodarczych województwa łódzkiego, podczas której wyróżniono m.in. najlepszą firmę w regionie. Nagroda jest dedykowana przedsiębiorcom prowadzącym działalność i posiadającym główną siedzibę na terenie województwa łódzkiego. W tym roku najlepszą firmą została firma „Bracia Urbanek” - producent przetworów owocowo-warzywnych.

Gala była częścią Europejskiego Forum Gospodarczego organizowanego w Łodzi po raz 12. Jest miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata biznesu, nauki i władzami samorządowymi. W programie tegorocznego wydarzenia znajdują się m.in. prelekcje, panele tematyczne. Podczas tegorocznego Forum mowa będzie o rolnictwie i przetwórstwie rolno-spożywczym, logistyce i transporcie, a także o nowych technologiach i pracach badawczych.Morawiecki: Dane o deficycie i długu publicznym w 2018 r. najlepsze od ponad 10 lat

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych