zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Chcemy, aby transformacja po wdrożeniu KPO trafiła do każdego gospodarstwa rolniczego

12:00, 04.05.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Chcemy, aby transformacja po wdrożeniu Krajowego Planu Odbudowy oznaczała szybką odbudowę gospodarki, by trafiła też do każdego rolniczego gospodarstwa – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z komisarzem UE ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu podkreślił na konferencji prasowej, że chce aby transformacja po wdrożeniu KPO oznaczała szybką odbudowę gospodarki, by trafiła do każdego gospodarstwa rolniczego.

– To jest dla nas podstawowy warunek. Chcemy rozwijać te projekty, które służą rolnikom w wielu obszarach – podkreślił Morawiecki.

Wskazał m.in. na programy dotyczące rolniczego handlu detalicznego, które mają doprowadzić do skrócenia drogi produktów rolnych „od pola do stołu”.

Podkreślił też, że rozwój zrównoważonego rolnictwa służy interesom polskich rolników.Premier spotka się z komisarzem UE ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim
 
 
 
...
 
– Wierzę, że głos polskich rolników będzie dobrze słyszany przez to, co udało nam się wynegocjować przez ostatni rok, dwa lata ciężkich negocjacji, że to będzie dobrze zainwestowane w polską ziemię, w czyste technologie, czyste środowisko, ale też park maszynowy, szybki internet, wszystko to, co pozwala polskim rolnikom skutecznie konkurować w całej Europie i na świecie – mówił Morawiecki.
Morawiecki: Polska racja stanu to wykorzystanie maksymalnej puli środków z UE