zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: chcemy korzystać ze śmiałych pomysłów dotyczących funkcjonowania kolei

15:08, 13.08.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

– Chcemy korzystać ze wszystkich – nawet najbardziej śmiałych pomysłów związanych z tym, w jaki sposób kolej powinna współpracować z innymi środkami lokomocji – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki do uczestników debaty „GovTech Polska – Aktywuj Pomysły!”.


Podziel się:   Więcej

Wydarzenie jest pierwszą obywatelską burzą mózgów pod hasłem „Smart PKP”, w ramach cyklu „GovTech Polska – Aktywuj pomysły!”. Organizatorem jest GovTech Polska, a partnerem Fundacja Grupy PKP.

– Dzisiaj chcemy korzystać ze wszystkich – nawet najbardziej śmiałych pomysłów związanych z tym, w jaki sposób kolej powinna współpracować z innymi środkami lokomocji – to jest oczywista rzecz, że nie wszędzie koleją dojedziemy – powiedział premier.

Jak mówił, trzeba zastanowić się również nad tym, w jaki sposób wykorzystać rewolucję „już nie tylko 4.0, ale tę, o której się mówi – 5.0, czyli sztuczną inteligencję, internet rzeczy; wszystko to, co wiąże się z integracją poszczególnych wymiarów życia gospodarczego, biznesowego, społecznego, dla wygody ludzi, komfortu, bezpieczeństwa, łatwości przemieszczania się”. – Na wszystkie tego typu pomysły liczymy, czekamy – podkreślił szef rządu.

Podstawowym celem moim, naszym jest to, żeby nastąpiło coś w rodzaju demokratyzacji, zmiany funkcjonowania administracji publicznej. Polityka to jest jedna sprawa, ale druga rzecz – to, jak funkcjonują poszczególne instytucje, w tym przypadku komercyjne – bo PKP jest instytucją komercyjną. I w jaki sposób one mogłyby najlepiej służyć obywatelom. To jest to pytanie, które składamy w ręce obywateli – powiedział.

Wydarzeniu towarzyszy konferencja, której uczestnicy rozmawiają o innowacyjności w sektorze publicznym.

GovTech – Aktywuj Pomysły! Konferencja z udziałem premiera Morawieckiego
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych