zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Chcemy pozyskać sprzęt medyczny z kraju i zagranicy

11:08, 20.04.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Bezpieczeństwo, masowość, produkcja krajowa – tam, gdzie to możliwe – i sprawność to nasz model logistyczny przy walce z koronawirusem – powiedział premier Mateusz Morawiecki w składnicy Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej.


Podziel się:   Więcej

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w magazynach 100 km od Warszawy premier zapewnił, że to test sprawności, na który kładzie ogromny nacisk. Podkreślił, że rząd stara się o pozyskiwanie materiałów i sprzętu z całego świata, ale też na to, by uruchamiać produkcję krajową.

– Mamy magazyny, którymi chcemy w sposób jak najbardziej nowoczesny zarządzać, wykorzystywać, żeby stad rozjeżdżały się do szpitali i we wszystkie kierunki Polski – powiedział szef rządu, podkreślając, że praca tutaj trwa przez 24 godziny na dobę.

– Bezpieczeństwo, to znaczy kontrola jakości, sprawdzanie czy sprzęt, który ściągamy i który produkujemy w kraju spełnia standardy – tłumaczył premier.

– Masowość – mamy 550 tysięcy pracowników służb medycznej; oni muszą być w sposób bezpieczny zaopatrywani w sprzęt i móc świadczyć pomoc społeczeństwu – zapewnił Morawiecki. Premier powiedział, że AN-225, który przyleciał do Polski pobił rekord metrów sześciennych ładunku.Premier: Do Polski przybywa ok. 80 ton towarów. To bezprecedensowy transport
 
 
 
...
 
– Robimy dostawy z różnych kierunków - Chin, Turcji, innych krajów, ale głównie z Chin – mówił. – Polacy starają się ściągnąć jak najtaniej, jak najlepszy sprzęt, ale jednocześnie staramy się o produkcję krajowa – zapewnił premier.


– Na tym mi szczególnie zależy, by po tych początkowych tygodniach – jednym, dwóch miesiącach, ruszyła produkcja krajowa – zaznaczył premier Morawiecki w Komorowie.Premier: kolejny transport sprzętu medycznego dotarł do kraju; największy po Wielkanocy
„Nie chcemy przyrostu zachorowań, dlatego w sposób wyważony odmrażamy gospodarkę”

– Nie chcemy, by z powrotem nastąpił szybki przyrost zachorowań na koronawirusa, dlatego rząd polski realizuje strategię bardzo ostrożnego, powolnego i wyważonego sposobu odmrażania gospodarki; sposobu, który pozwoli trzymać rękę na pulsie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że do Polski trafiają z Dalekiego Wschodu i z Europy Zachodniej transporty linii technologicznych. – Po to, żeby te linie technologiczne mogły same produkować tutaj w Polsce maseczki, fartuchy ochronne, kombinezony, google, przyłbice i wszelkiej maści sprzęt potrzebny do zabezpieczenia służb medycznych, ale także do zabezpieczenia różnego rodzaju innych służb, które wspaniale pomagają zarządzać całą tą sytuacją – podkreślił Morawiecki.


Szef rządu zaznaczył, że w Polsce udało się przydusić krzywą wzrostu zachorowań na koronawirusa. Dodał, że rząd nie chce, by „gdzieś w maju, czerwcu czy później z powrotem nastąpił bardzo szybki przyrost zachorowań”. – To dlatego rząd polski realizuje strategię bardzo ostrożnego, powolnego, bardzo wyważonego sposobu odmrażania, otwierania gospodarki. Takiego sposobu, który pozwoli trzymać rękę na pulsie – powiedział premier.

– Pozwoli to mieć przekonanie, że jeżeli nastąpi tydzień po tygodniu przyrost zachorowań na koronawirusa, to będziemy mogli w odpowiedni sposób zareagować – dodał Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wyraził przekonanie, że „będziemy w stanie nie tylko pokonać koronawirusa od strony medycznej, ale z gospodarczego punktu widzenia, ocalić jak najwięcej miejsc pracy”.


Müller: szczytu zachorowań na koronawirusa spodziewamy się w kwietniu
Ponad milion firm korzysta z programu dotacji, ulg, wsparcia

Nawiązując do tzw. tarczy antykryzysowej premier dodał, że „około miliona pracowników korzysta z postojowego i ponad milion firm korzysta z programu dotacji, ulg, wsparcia”.

– Działania takie jak tutaj w Agencji Rezerw Materiałowych, która w sposób sprawny stara się ściągać materiały z całego świata i animować produkcję krajowa, potwierdzają, że państwo polskie może być sprawnym mechanizmem, który organizuje życie gospodarczej i życie społeczne – powiedział Morawiecki.Premier Morawiecki: Epidemia uderzyław podstawy gospodarki

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
21-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych