zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Chcemy, żeby jesień życia nie była czasem bezsilności; poprawiamy los materialny emerytów

15:26, 18.05.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Chcemy, żeby jesień życia nie była czasem samotności i bezsilności, lecz czasem, w którym seniorzy mogą liczyć na wyciągniętą dłoń od samorządów i państwa - mówił premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów Gminy Zakliczyn w miejscowości Kończyska (Małopolskie).


Podziel się:   Więcej

Szef rządu wśród działań programu Polski Ład na rzecz seniorów wymieniał zarówno zwolnienie z podatku emerytur do 2500 zł, jak i zwolnienie z podatku osób, które osiągnęły wiek emerytalny, ale zdecydują się nie pobierać świadczenia, lecz kontynuować pracę zawodową.

– Nie da się wszystkiego od razu naprawić. Bardzo wiele instytucji potrzebuje inwestycji, wsparcia ze strony państwa, dlatego tak wiele przekazujemy z budżetu państwa na program SeniorPlus – mówił Morawiecki.

– Chcemy, żeby jesień życia nie była czasem samotności, bezsilności, lecz żeby była czasem, gdzie możecie liczyć na pomocną dłoń wyciągniętą od waszych sąsiadów, bliskich, ale także samorządów i państwa polskiego. To jesteśmy wam winni i za wszystko, co zrobiliście w życiu dla Polski, dla waszych dzieci, bliskich, gorąco, z całego serca dziękuję – dodawał.


Polski Ład: Chcemy bardzo duży nacisk położyć na życie seniorów

W Polskim Ładzie poprawiamy los materialny emerytów


– Można wspólnie utworzyć program, instytucje, które dobrze służą ich mieszkańcom w jesieni życia - mówił Mateusz Morawiecki. – Czasy III RP nie rozpieszczały naszych seniorów, naszych wspaniałych mam, ojców, babć, dziadków i dlatego w Polskim Ładzie znalazło się poczesne, centralne miejsce dla naszych seniorów - podkreślił.

Jak wskazał premier, jest to docenienie ich wielkiego wkładu w budowę Polski. – Nie byłoby takiej Polski w jakiej dzisiaj żyjemy, byłaby dużo mniej rozwinięta, gdyby nie ich wielki trud, powojenny, odbudowa po zgliszczach II wojny światowej i później - w trudnym systemie komunistycznym - budowa wartości, odbudowa różnych przemysłów, gospodarki i instytucji w PRL – mówił.

– Chcemy chociaż trochę odwdzięczyć się poprzez to, że w nowym ładzie poprawiamy trochę los materialny tych emerytów, którzy są niżej uposażeni, bo dla 2/3 emerytów będzie to około 2000 złotych netto rocznie więcej w portfelu – podkreślał Mateusz Morawiecki.

Prezydent rozmawiał z premierem o założeniach programu „Nowy Ład”

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
16-06-2021
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych