zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier do pracowników ZUS: budujecie poczucie bezpieczeństwa Polaków

11:16, 10.10.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Poprzez rzetelne ustalenie wysokości świadczeń i ich terminową wypłatę budujecie poczucie bezpieczeństwa i samobezpieczeństwo socjalne Polaków – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście do pracowników ZUS, który odczytano na gali z okazji 85-lecia tej instytucji.


Podziel się:   Więcej

List odczytał poseł PiS Jarosław Krajewski. Premier podkreślał w nim, że ZUS to jedna z najuważniejszych instytucji państwa. „Instytucji, której sprawne działanie bezpośrednio wpływa na jakość życia Polek i Polaków” - dodał. Wskazał również, że jednolity system ubezpieczeń społecznych powstał w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy formowała się nasza państwowość.

„Udało się to w 1934 r., kiedy prezydent Ignacy Mościcki na mocy dekretu powołał nową instytucję - Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Kolejne dekady przyniosły liczne zmiany prawne i organizacyjne zakładu, a nawet jego kilkuletnią likwidację. Współcześnie jednak z dumą możemy powiedzieć, że ZUS tak dziś, jak i w przeszłości, realizuje szerokie i perspektywicznie cele, że niezmiennie od lat czyni system ubezpieczeń przestępnym naszym obywatelom” - napisał premier.

Jego zdaniem ZUS od swojego powstania pozostaje w czołówce instytucji wdrażających pionierskie rozwiązania.

„Szczególnie widoczne jest to na polu informatycznym - szybkie i efektywne wprowadzenie projektów takich jak elektroniczne zwolnienie lekarskie czy e-Acta. Nie możemy też zapomnieć o sprawnej realizacji priorytetowych programów dla naszego rządu takich jak emerytura plus i mama 4 plus” - wymieniał premier.

Jednocześnie przekazał pracownikom ZUS wyrazy wdzięczności za dotychczasową działalność i owoce ich pracy. „To państwo poprzez rzetelne ustalenie wysokości świadczeń i ich terminową wypłatę budujecie poczucie bezpieczeństwa i samobezpieczeństwo socjalne Polaków” - zaznaczył Morawiecki.

Prezydent: Najważniejsza jest pewność, że ZUS wypłaci świadczenie

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
26-01-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych