zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier do stypendystów: Wykształcenie jest największym skarbem XXI w.

15:16, 09.12.2019;   autor: akune, msies;   źródło: PAP, IAR, TVP Info, Twitter

– Polska stoi przed ogromną szansą, bo ma wspaniałą polską młodzież, która chce się uczyć, a wykształcenie to nasz skarb narodowy – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wręczył w poniedziałek w Janowie Lubelskim stypendia z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich.


Podziel się:   Więcej

– Wszyscy, którzy przyczyniliście się do tego wspaniałego sukcesu, że dzisiaj możemy naszym najbardziej pracowitym i zaangażowanym uczniom te stypendia przyznać jestem ogromnie wdzięczny – powiedział premier Morawiecki.

– Polska stoi przed ogromną szansą, bo ma was, ma wspaniałą polską młodzież, której chce się chcieć, której chce się uczyć, chce się zdobywać wykształcenie, a to wykształcenie, to nasz skarb narodowy. Zresztą patron waszej wspaniałej nagrody - prezydent Lech Kaczyński powiedział, że musimy dbać o to, żeby rozwój był równomierny, ale również o to, żeby było jak najwięcej jak najlepiej wykształconej młodzieży - mówił szef rządu.

– Z mniejszych miast pochodzą wspaniałe postaci polskiej historii tacy jak Sienkiewicz, Chopin, Paderewski czy Jan Czochralski albo bardziej nam współcześni, jak Jakub Błaszczykowski, Adam Małysz czy Łukasz Piszczek, a więc Janów Lubelski, Godziszów czy wszystkie małe miejscowości wspaniałego, pięknego województwa lubelskiego, to także miejsca, gdzie trzeba szlifować nasze diamenty, czyli wasze talenty – mówił Morawiecki do nagrodzonych stypendystów.

Premier: nauka świętuje sukcesy głównie wtedy, gdy jest pracą zespołową
 
 
 
...
 

„Jestem przekonany, że wasze wykształcenie będzie siłą Polski”

Premier podkreślił, że „z mniejszych miast pochodzą wielkie, polskie postacie polskiej historii, jak Chopin, Paderewski, Błaszczykowski, Małysz, Piszczek”. – Pochodzą z małych miejscowości i te małe miejscowości to również miejsca, gdzie trzeba szlifować talenty – dodał.

– Jestem przekonany, że wasze wykształcenie będzie siłą Polski w przyszłości, że na tej sali widzimy przyszłych inżynierów, nauczycieli, wynalazców czy też polityków – zaznaczył szef rządu.

– Jestem przekonany, że z was będziemy mieli ogromy pożytek, że wasi rodzice i nauczyciele będą mieli pożytek z waszych talentów i będziecie torowali drogę do lepszej Polski. Tego życzę Wam i tego życzę całej naszej Ojczyźnie – powiedział Mateusz Morawiecki.Morawiecki: polska nauka powinna być jednym z motorów naszego rozwoju
Fundusz stypendialny im. Marii i Lecha Kaczyńskich funkcjonuje od sześciu lat. W każdej edycji stypendia po 1 tys. zł otrzymuje 25 uzdolnionych, wyróżniających się uczniów ze szkół powiatu janowskiego. Pieniądze pochodzą ze zbiórek publicznych.

Program wizyty

Szef rządu przebywa z wizytą w województwie lubelskim.

Po południu premier Morawiecki złoży kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej, który znajduje się w Janowie Lubelskim.

Wizytę szefa rządu w województwie lubelskim zakończy o godz. 16.30 spotkanie z mieszkańcami Godziszewa w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej. Zaplanowano tam przemówienie Mateusza Morawieckiego.
Premier Morawiecki odwiedzi województwo lubelskie

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych