zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier do uczniów: Rozwijajcie pasje, naładujcie baterie na przyszły rok

20:24, 19.06.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki życzy uczniom i ich rodzicom spokojnych, bezpiecznych wakacji, a także inspirujących podróży i dobrej zabawy. „Rozwijajcie pasje, naładujcie baterie na przyszły rok szkolny, żeby 1 września wrócić do szkoły w jak najlepszych nastrojach” – podkreślił.


Podziel się:   Więcej

Morawiecki życzenia opublikował w środę na Twitterze. „Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom życzę spokojnych, bezpiecznych wakacji, niezapomnianych wrażeń, a także inspirujących podróży i dobrej zabawy. Rozwijajcie pasje, naładujcie baterie na przyszły rok szkolny, żeby 1 września wrócić do szkoły w jak najlepszych nastrojach” – napisał.

Wcześniej szef rządu wziął udział w zakończeniu roku szkolnego 2018/2019 w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Zdjęcia z uroczystości premier dołączył do wpisu z życzeniami.

Zgodnie z kalendarzem MEN, koniec roku miał nastąpić w piątek, 21 czerwca 2019. 20 czerwca wypada jednak wolny dzień ze względu na Boże Ciało. Przed miesiącem premier poinformował o planowanej zmianie terminu zakończenia roku szkolnego właśnie na 19 czerwca.

Wakacje rozpoczyna prawie 5 mln uczniów z ponad 26 tys. szkół.


Premier: Mówmy o Polsce dobrze, uczciwie, mówiąc o jej pięknie i historii


Koniec roku szkolnego. Uroczystości w chełmskim liceum z udziałem premiera