zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Dodatkowe świadczenia dla walczących z COVID-19

19:46, 01.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Rząd wspiera lekarzy i cały personel medyczny walczący z koronawirusem w sposób szczególny. Od dziś podnosimy ich wynagrodzenia o 100 proc. Nikt nie zasługuje na to bardziej niż oni – napisał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał w niedzielę polecenie prezesowi NFZ, by każda osoba z personelu medycznego walcząca z COVID-19, wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzymała o 100 proc. większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego.

Polecenie obowiązuje od momentu podpisania, czyli od niedzieli.

Szef rządu odniósł się do decyzji Niedzielskiego na Facebooku. „W tych trudnych dla nas wszystkich dniach rząd wspiera lekarzy i cały personel medyczny walczący z koronawirusem w sposób szczególny, również finansowo" - napisał Morawiecki. "Od dziś podnosimy ich wynagrodzenia o 100 proc. Nikt nie zasługuje na to bardziej, niż Oni” – podkreślił premier.


Prof. Horban: Testy antygenowe pozwolą szybko odróżnić zakażonych koronawirusem
 
 
 
...
 


Premier: Szczepionka na COVID-19 może być dostępna w styczniu 2021 r.
Jak przekazał minister Niedzielski, „po wydaniu przeze mnie polecenia prezesowi NFZ, każda osoba z personelu medycznego walcząca z COVID wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzyma o 100 procent większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego".

– Gwarantując dwukrotny wzrost pensji również ratownikom i diagnostom obejmujemy tym samym tą regulacją wszystkich, którzy na pierwszej linii walczą z COVID-19 – powiedział.

– Wydane przeze mnie polecenie jest docenieniem wagi personelu medycznego mierzącego się z zakażeniami koronawirusa – podkreślił minister.


Premier zobowiązał spółki SP do budowy szpitali tymczasowych
Podpisane w niedzielę polecenie szefa MZ wydano na podstawie jednej z ustaw przyjętych w celu zwalczania epidemii koronawirusa; zmienia ona wcześniejsze polecenie ministra zdrowia z początku września.


Premier: Pod koniec przyszłego tygodnia 31-32 tys. łóżek dostępnych dla chorych na COVID-19

„Nowelizacja polecenia ma na celu zmianę zakresu podmiotów zobowiązanych do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz podwyższenie wysokości świadczenia dodatkowego” – napisano w uzasadnieniu polecenia.


Premier Morawiecki: Musimy zdusić drugą falę COVID-19

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
22-05-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych