zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Duch Solidarności potrzebny jest współczesnej Europie

19:34, 04.03.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Artykułem premiera RP Mateusza Morawieckiego „Duch Solidarności potrzebny jest dziś współczesnej Europie” zainicjowany został w czwartek cykl materiałów na portalu niezależnego rosyjskiego radia Echo Moskwy, na blogu zatytułowanym: „Całemu światu - o Polsce”.


Podziel się:   Więcej

Dostępny od czwartku artykuł powstał z okazji 40. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powołania Solidarności. Szef polskiego rządu argumentuje w nim, że relacje między państwami europejskimi, niezależnie od wielkości i potencjału ekonomicznego tych krajów, „powinny być wzorowane na relacjach międzyludzkich”, te zaś „kształtowane są właśnie w myśl zasady solidarności”.

Jest to niezawodna gwarancja konstruowania lepszej przyszłości Europy - wskazuje premier. Jak przekonuje, „solidarność musimy uczynić projektem dla całej Europy , dlatego też solidarność jest naszą propozycją na nadchodzące dekady rozwoju”.

Pragniemy Europy silnej, tak jak chcemy silnej Polski - pisze premier RP. „Jestem przekonany, że będziemy zdolni kształtować wspólną przyszłość o tyle, o ile dziedzictwo „Solidarności” przyjmiemy jako fundament naszych działań” - zauważa.

Każdy, kto odnajdzie w sobie ducha solidarności, zrozumie, że nie może on ograniczać się wyłącznie do sfery indywidualnej . Solidaryzm domaga się wspólnoty, bo dopiero w niej w pełni się realizuje. Dlatego powinniśmy przyjąć go jako fundamentalną regułę naszego życia zbiorowego - czytamy w artykule.


Premier Morawiecki apeluje o solidarność i odpowiedzialność
  
Premier Morawiecki konstatuje także, że w sposób szczególny można się o tym przekonać w czasie, „gdy miliony Polaków, podobnie jak mieszkańcy innych krajów Europy, zmagają się z gospodarczymi konsekwencjami pandemii” koronawirusa.

Blog „Całemu światu - o Polsce” na portalu radia Echo Moskwy powstaje we współpracy z redakcją „Wszystko Co Najważniejsze” w ramach globalnego projektu medialnego „Opowiadamy Polskę światu” Instytutu Nowych Mediów.


Premier: wielka polska Solidarność jest inspiracją i daje nam siłę oraz nadzieję
  

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych