zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Dwa lata temu rozpoczęła się moja przygoda z Facebookiem i Instagramem

21:05, 05.08.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Facebook

Dokładnie dwa lata temu rozpoczęła się moja przygoda z Facebookiem i Instagramem – poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podziękował też wszystkim obserwującym za aktywność i dodał, że ceni opinie - również te niezwykle krytyczne.


Podziel się:   Więcej

„Facebook przypomniał mi, że dokładnie 2 lata temu rozpoczęła się moja przygoda z tym portalem i Instagramem. Jak wciągające, pożyteczne, ale i niebezpieczne potrafią być media społecznościowe, przekonujemy się wszyscy codziennie. We współczesnej polityce to narzędzie niezbędne – powszechnością dostępu i szybkością reakcji bije na głowę wszystkie inne media” – napisał premier we wpisie na Facebooku.

Dodał, że według jednego z najnowszych badań Facebook stanowi główne źródło informacji dla ponad 36 proc. internautów.

„Czy to dobrze? Ocenę pozostawiam komentującym. Nie istniałoby ono jednak bez zaangażowanych użytkowników, dlatego wszystkim, a jest tu Was już blisko 250 000, bardzo dziękuję za aktywność” – napisał.

Podkreślił również, że każdy ma prawo do własnego zdania, zaś wolność słowa „to wartość fundamentalna i niezbędna dla prawidłowo funkcjonującej demokracji, a forma jego wyrażania i kultura słowa świadczą o komentatorze”.


Mateusz Morawiecki wchodzi na Facebooka. „Nie mogło mnie z wami zabraknąć”
„Dlatego cenię opinie, również te niezwykle krytyczne, które się tu pojawiają, choć często nie mam zbyt wiele czasu, by je przeglądać. Możecie być jednak pewni, że internet i prowadzone tu dyskusje to dla mnie bardzo ważne źródło inspiracji w codziennej pracy i służbie Polsce” – zaznaczył premier.

Szef rządu dodał, że „jako podsumowanie” zamieszcza jedno z pierwszych zdjęć, które zamieścił w mediach społecznościowych.

„Lata mijają – ale wiele się nie zmieniło. Może poza wielkością ekranów w telefonach i moimi okularami...” – napisał.


#MorawieckichDwóch. Premier Morawiecki spotkał policjanta Morawieckiego

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych