zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Dzięki tarczy antykryzysowej rząd stara się chronić miejsca pracy

15:41, 04.06.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Dodatek w wysokości 1400 zł netto będzie pewnym wsparciem dla osób, które dotknie, miejmy nadzieję przejściowo, bezrobocie – powiedział w czwartek w Sejmie podczas dyskusji nad wnioskiem o wotum zaufania dla rządu premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier podkreślał, że dzięki tarczy antykryzysowej rząd stara się chronić miejsca pracy, co - jak mówił - doprowadza do najmniejszego przyrostu bezrobocia w Polsce spośród krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Dziękował także prezydentowi za inicjatywę ustawodawczą stworzenie dodatku solidarnościowego.

– To dla niektórych z państwa jest to ściema, a ja powiem, że to jest ratunek dla wielu osób – mówił Morawiecki.

– Dziękuję panie prezydencie za to, że dodatkowo zaproponował to pan i mam nadzieję, że wysoka izba przegłosuje ten dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł netto, bo będzie to pewne wsparcie dla osób, które zostaną dotknięte tragedią bezrobocia, mam nadzieję, że przejściowo, a jak najszybciej będziemy się starali o tworzenie nowych miejsc pracy – dodał.

Prezydent Andrzej Duda w środę zgłosił inicjatywę ustawodawczą w postaci projektu ustawy o dodatku solidarnościowym w wysokości 1400 zł netto dla osób, które stracą pracę. Dodatek ma być przyznawany przez trzy miesiące w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. Będzie przysługiwał osobom zatrudnionym na umowę o pracę i z którymi umowa o pracę została po 31 marca 2020 r. rozwiązana, albo uległa rozwiązaniu z upływem czasu, na który była zawarta

Posłowie podczas czwartkowego posiedzenia zajmą się tym projektem po głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu.


Premier w Sejmie. Zwróci się o wotum zaufania dla rządu


Prezydent Duda: wysłuchałem z satysfakcją wystąpienia premiera