zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: dziękuję policjantom za służbę polskiemu społeczeństwu

14:10, 22.07.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

– Nasze codzienne bezpieczeństwo jest w rękach policjantów i policjantek, którzy ofiarnie - często z narażeniem życia - dbają o bezpieczeństwo wszystkich Polaków; dziękuję wam za służbę polskiemu społeczeństwu – oświadczył w niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Katowicach.


Podziel się:   Więcej

Premier wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji oraz w festynie rodzinnym.

Morawiecki podziękował policjantom za ich codzienną służbę. – Można oczywiście zmieniać ustawy, modernizować sprzęt i trzeba to robić, trzeba poprawiać regulacje, ale na końcu nasze codzienne bezpieczeństwo jest w waszych rękach. Jest w rękach polskich policjantów i policjantek, którzy ofiarnie – często z narażeniem życia – dbają o bezpieczeństwo wszystkich Polaków – podkreślił szef rządu.

– Dziękuję wam drodzy policjanci, dziękuję waszym rodzinom za wierną służbę Rzeczypospolitej, za wierną i wspaniałą służbę społeczeństwu polskiemu – dodał.

– Spotykamy się w 100–lecie utworzenia kluczowej dla funkcjonowania państwa polskiego formacji. Spotykamy się w wielkie święto, w święto policji polskiej, ale wiemy doskonale, że policjanci nie działają od święta. Działają każdego dnia, nocy, w każdej chwili są obecni po to, aby zapewniać bezpieczeństwo Polakom – mówił szef rządu.
 
 
 
...
 
Nawiązał też do niedawnych badań mówiących, że 98 proc. mieszkańców Polski czuje się bezpieczna w swoim miejscu zamieszkania. – To jest szóstka z plusem, jak byśmy powiedzieli językiem wystawiania cenzurek; znakomite osiągnięcie, które zawdzięczamy przede wszystkim polskiej policji, polskim policjantom, ale również wdrożeniu szeroko zakrojonego programu modernizacji służb mundurowych, na który przeznaczyliśmy blisko 10 miliardów złotych – podkreślił premier.

Wśród działań sprzyjających zwiększaniu poczucia bezpieczeństwa obywateli Morawiecki wymienił przywrócenie ponad 100 wcześniej zlikwidowanych posterunków policyjnych, krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa czy aplikację „Moja komenda”, a wśród inwestycji – zakup trzech nowych śmigłowców Black Hawk dla polskiej policji.

„Stajemy się naprawdę niezwykle profesjonalną służbą

List do uczestników niedzielnego Święta Policji wystosowała minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. „Śląsk, a wraz z nim cała Polska są w przededniu setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego, a rok 2019 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Powstań Śląskich. To wyraz wdzięczności dla mieszkańców tego regionu, których przodkowie stanowią wzorzec wytrwałości i niezłomności” – napisała szefowa MSWiA.

„Składam państwu wyrazy szacunku i dziękuję, że wiernie służycie Polsce. Niech męstwo, wierna służba i miłość do ojczyzny, którymi 100 lat temu wykazali się powstańcy śląscy, będą dla was drogowskazem oraz wzorem dla wszystkich pokoleń” – dodała.

List minister odczytał komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, który dziękował policjantom za służbę, a premierowi – za program modernizacji policji. „Ten program podniósł naszą formację z kolan. Dzisiaj stajemy się naprawdę niezwykle profesjonalną służbą dzięki dostarczonemu nam sprzętowi i inwestycjom w obiekty, ale przede wszystkim dzięki inwestycji w ludzi – funkcjonariuszy i pracowników” – powiedział.