zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Dziś polscy seniorzy potrzebują naszej odpowiedzialności

17:00, 23.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Facebook

To oni toczyli wojny o naszą wolność, to oni nas wychowali i otaczali opieką; dziś polscy seniorzy potrzebują naszej odpowiedzialności i troski jak nigdy dotąd; odwdzięczmy się im w chwili próby, chrońmy ich ponad wszystko – zaapelował premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

W piątek rząd przedstawił nowe ograniczenia związane z pandemia koronawirusa. Premier zwracał uwagę, że na śmierć i poważne konsekwencje dla zdrowia w związku z COVID-19 narażone są przede wszystkim osoby starsze.

– Dlatego wprowadzam program +Ochrona seniorów+. Prosimy seniorów powyżej 70. roku życia, którzy nie świadczą pracy o nieprzemieszczanie się, w miarę możliwości o niewychodzenie z domu – mówił.

Zapowiedział, że zostanie uruchomiony program solidarnościowy „Korpus Wsparcia seniorów” w celu zaopiekowania się seniorami, którzy nie mają opieki ze strony rodziny.

W późniejszym wpisie na Facebooku Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że szczególnie obecnie seniorzy potrzebują troski.


Premier: Od soboty cała Polska w czerwonej strefie
– To oni toczyli wojny o naszą wolność. To oni nas wychowali i otaczali opieką. To oni uczyli nas miłości i troski o drugiego człowieka. To im zawdzięczamy +Solidarność+ i to, że możemy żyć dziś w wolnej Polsce – podkreślił szef rządu.

Dodał, że dziś „polscy seniorzy potrzebują naszej odpowiedzialności i troski jak nigdy dotąd”. – Odwdzięczmy się im w chwili próby. Chrońmy ich ponad wszystko! – zaapelował premier.

Morawiecki zaznaczył, że wsparcie najstarszym można okazać dołączając do akcji „Wspieraj Seniora0148. Ankietę i deklarację w tej sprawie można znaleźć na stronie internetowe: www.wspierajseniora.pl. Do wpisu dołączono też krótkie nagranie promujące akcję.


Sejm przyjął informację premiera ws. stanu przygotowań państwa do walki z pandemią

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych