zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Europie grozi wiele kryzysów; naszym priorytetem musi być jedność

07:41, 26.11.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter, Facebook

Europie grozi wiele kryzysów. Białoruś, kryzys energetyczny, manipulacje gazowe, post-COVID, kampanie fake newsowe. Dlatego naszym najwyższym priorytetem musi być jedność – podkreślił w nocy z czwartku na piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Morawiecki w czwartek złożył wizytę w Berlinie, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz z Olafem Scholzem, który jest kandydatem na nowego kanclerza.

„Moje dzisiejsze spotkanie z ministrem finansów Niemiec Olafem Scholzem jest niezwykle istotne w kontekście kontynuowania budowy dobrych relacji między naszymi państwami, również w kontekście zakończenia pracy Angeli Merkel na stanowisku Kanclerz Niemiec” – pisał po południu na Facebooku Morawiecki.

W nocy z czwartku na piątek premier opublikował na swoim profilu na Twitterze wpis podsumowujący spotkanie. Poinformował w nim, że wspólnie z Merkel i Scholzem potwierdzili „chęć głębokiej współpracy”.


Premier po spotkaniu z Merkel: Bronimy zewnętrznej granicy UE
„Europie grozi wiele kryzysów. Białoruś, kryzys energetyczny, manipulacje gazowe, post-COVID, kampanie fake newsowe. Dlatego naszym najwyższym priorytetem musi być jedność poprzez wzajemne zrozumienie i skupienie się na walce z nadchodzącymi wyzwaniami” – zwrócił uwagę.Premier: Trzeba planować kolejne sankcje, w tym handlowe
Czwartkowa wizyta premiera Morawieckiego w Berlinie wpisuje się w rozpoczętą w niedzielę serię spotkań z europejskimi liderami.

Od niedzieli szef polskiego rządu odwiedził siedem krajów i podczas spotkań z europejskimi przywódcami rozmawiał o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.Premier: Na posiedzeniu RE chcemy podnieść kwestię, jak postąpić wobec reżimu Łukaszenki
W piątek spotka się w Londynie z szefem rządu Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.

Oprócz tematu wiodącego poruszona ma zostać również kwestia cen energii.


Morawiecki będzie rozmawiał z Johnsonem nt. sytuacji na polsko-białoruskiej granic

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
04-12-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych