zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: inflacja ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą

07:38, 03.12.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Nasza Tarcza Antyinflacyjna ma chronić Polaków przed inflacją, która ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą - napisał w czwartek wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Sejm skierował w czwartek do dalszych prac w komisji finansów rządowy projekt ustawy, przewidujący obniżenie akcyzy na paliwa i energię elektryczną w ramach rządowej tarczy antyinflacyjnej. Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym i ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej jest elementem tarczy antyinflacyjnej rządu, w ramach której dokonane zostaną również zmiany stawek VAT na prąd, gaz i ciepło systemowe.

„Nasza #TarczaAntyinflacyjna ma chronić Polaków przed inflacją, która ma wiele przyczyn, a jej źródła znajdują się przede wszystkim za granicą” – napisał w czwartek na Facebooku szef rządu.

Do wpisu dołączona była grafika, z której między innymi wynika, że polityka energetyczna i szantaż gazowy Rosji, „green deal” i fundusz odbudowy w ramach UE oraz COVID–19 wywołały kryzys i rosnące ceny energii, a to spowodowało z kolei wzrost inflacji.

Na grafice wypisano także działania rządu w ramach Tarczy Antyinflacyjnej: „obniżka podatków na energię, paliwa i VAT”, a ponadto – „zniesienie akcyzy”, „dodatek osłonowy”, „oszczędna administracja”, „redukcja wydatków budżetowych”.
Sejm skierował do dalszych prac projekt ustawy obniżającej akcyzę na paliwa i prąd

Kalendarz transmisji

Styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych