zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Jestem dumny z trzynastej i czternastej emerytury

07:36, 09.12.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że przyszło mu rządzić w ciężkich czasach pandemii, kryzysu i wojny, ale wiele udało się osiągnąć. „Najbardziej jestem dumny z 13. i 14. Emerytury” – powiedział w rozmowie z „Super Expressem" szef rządu.


Podziel się:   Więcej

Jak przypomina dziennik, 11 grudnia minie pięć lat, odkąd Mateusz Morawiecki został premierem.

„To było na pewno bardzo wymagające pięć lat moich rządów. Było dużo zmagań, których się nie spodziewałem, jak pandemia czy wojna. I duże napięcia makroekonomiczne czy galopujące ceny” – powiedział w rozmowie z „"Super Expressem” premier Mateusz Morawiecki.

„To wszystko trzeba było przydusić. Bardzo się cieszę, że udało się uratować miejsca pracy, bo bezrobocie było przez lata w Polsce największą zmorą, ludzie bardzo się go bali” – zaznaczył premier.

W rozmowie z gazetą powiedział, która – według niego – grupa w Polsce była najbardziej „poszkodowana" po 1989 r. „To właśnie seniorzy, polscy emeryci byli główną poszkodowaną grupą w czasach III RP i zrobię wszystko, żeby środki w budżecie na 13. i 14. emerytury oraz ponadnormatywne waloryzacje były zagwarantowane” – zapewnił.


Premier: Chcielibyśmy, aby 14. emerytura wpisała się na stałe do kalendarza
Szef rządu podkreślił, że jest szczęśliwy, że udało się wprowadzić takie programy społeczne jak 500 plus czy 13. i 14. emerytura. Dodał, że chciałby uwiadomić wszystkim, dlaczego to się udało. „Podstawą tego były naprawa systemu finansów publicznych, uszczelnienie budżetu” – ocenił.

Szef rządu przyznał, że nie wszystkie projekty udało się zrealizować, jak na przykład „Mieszkanie plus”. „Myślę jednak, że ten bilans naszych działań jest dodatni i jestem szczęśliwy z tego powodu” – podsumował premier.


Premier: Budujemy państwo oparte na społecznej solidarności

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych