zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Jestem przekonany, że Dolnośląskie Centrum Onkologiczne będzie znane w Europie

18:50, 22.05.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Centrum Onkologiczne we Wrocławiu jest częścią Narodowej Strategii Onkologicznej ogłoszonej przez prezydenta Andrzeja Dudę, to oczko w głowie prezydenta; wiem jak bardzo zależy mu na tym, żeby ono w najbliższym czasie powstawało – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier wziął udział w uroczystości przekazania aktu notarialnego ws. przekazania gruntów pod budowę nowego centrum onkologicznego we Wrocławiu.

– Jestem przekonany o tym, że to będzie Centrum Onkologiczne, które będzie sławne nie tylko na całą Polskę, ale poprzez jakość kadry medycznej, którą mamy – naszych wspaniałych, zdolnych lekarzy, pielęgniarki i wszystkie służby medyczne, że będzie to centrum znane szerzej, również w Europie – zapewnił szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że budowana placówka będzie niewątpliwie super nowoczesna.

– Jest to też część Narodowej Strategii Onkologicznej ogłoszonej przez pana prezydenta Andrzeja Dudę. Pan prezydent jest spiritus movens, jest inspiratorem różnych inicjatyw w obszarze medycznym, w obszarze medycyny, w obszarze służby zdrowia. Ale także to Dolnośląskie Centrum Onkologiczne, to oczko w głowie pana prezydenta. Rozmawiałem o tym niedawno z panem prezydentem i wiem jak bardzo zależy mu na tym, żeby ono w najbliższym czasie, w najbliższych kilku latach już wyrastało z ziemi, już powstawało – mówił szef rządu.Rząd przyjął Narodową Strategię Onkologiczną
 
 
 
...
 
– Rząd zdecydował się również o przeznaczeniu ok. 300 mln złotych na realizację tego projektu w najbliższych kilku latach – dodał Morawiecki.„Nowa strategia onkologiczna powinna objąć edukację, profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie”

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych