zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Jesteśmy gotowi, by dyskutować kolejne mechanizmy unijne dot. kwestii gospodarczych

16:56, 24.06.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

– Jesteśmy gotowi do tego, aby choćby za parę tygodni, dyskutować na forum Rady Europejskiej kolejne mechanizmy unijne, które leczyłyby istniejące już rany w naszych gospodarkach, ale także zapobiegałyby tym, które mogą powstać jesienią i zimą – powiedział w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier był pytany podczas konferencji w Brukseli, czy popiera propozycję zorganizowania w lipcu nadzwyczajnego spotkania Rady Europejskiej, które miałoby dotyczyć kwestii ekonomicznych związanych z cenami gazu za czym opowiadają się Włochy i Francja.

Polska zawsze podkreśla, że w tak szczególnym czasie musimy być gotowi na dzianie niemal natychmiast – podkreślił szef rządu.

Dodał, że dlatego odbyło się poprzednie posiedzenie Rady Europejskiej, ponieważ Polska – po rosyjskich zbrodniach na Ukrainie m.in. w Buczy i Irpieniu – wezwała do tego ekstraordynaryjnego posiedzenia.


Premier: Nie może być tak, że Europa zostawia Ukrainę na pastwę Rosji dlatego, że jest poza UE

– Także i dzisiaj jesteśmy jak najbardziej gotowi do tego, aby na forum Rady Europejskiej, choćby za parę tygodni, dyskutować kolejne mechanizmy unijne i krajowe krajów członkowskich, które by nie tylko leczyły już istniejące rany w naszych gospodarkach, ale także zapobiegały tym, które mogą powstać jesienią i zimą, kiedy kryzys energetyczny przybierze jeszcze poważniejsze rozmiary – powiedział Morawiecki.


„KE będzie pracowała nad wsparciem Polski i Rumunii w transporcie ukraińskiego zboża”
 
 
 
...