zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Liczę, że na mundialu spotkamy się z Hiszpanią i przejdziemy dalej

19:00, 29.11.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Liczę, że podczas Mistrzostw Świata w Katarze spotkamy się z Hiszpanią i przejdziemy dalej – powiedział premier Mateusz Morawiecki na nagraniu z liderem hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascalem. Polska gola, aż do czasu starcia z Hiszpanią w finale – odpowiedział Abascal.


Podziel się:   Więcej

Premier Morawiecki z liderem partii Vox spotkał się we wtorek.„Podczas dzisiejszej rozmowy z @Santi_ABASCAL nie mogło zabraknąć wątków piłkarskich" – napisał premier na Twitterze.

Do wpisu szef polskiego rządu dołączył nagranie, na którym przypomniał, że Polska i Hiszpania są liderami w swoich grupach po dwóch kolejkach fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze.

„Bardzo mocno życzę Hiszpanii i Polsce, żeby się spotkały w jakimś momencie. Ale jestem przekonany, że nasza bardzo dobra defensywa i kontrataki z Robertem Lewandowskim będą nie do pokonania. Vamos Hiszpania, ale nie tak bardzo mocno vamos, żeby pokonać Polskę. Liczę na to, że się spotkamy, ale że my przejdziemy dalej" – powiedział Morawiecki.

Abascal podkreślił, że to prawdziwa przyjemność „dzielić pozycję lidera z tak ważnym krajem jak Polska". „Tak bardzo kochamy w Hiszpanii Polskę, że będziemy jej kibicować aż do samego finału. Polska gola, aż do czasu starcia z Hiszpanią w finale. Ale pozostaniemy przyjaciółmi" – dodał lider hiszpańskiej partii.

Z drabinki turnieju wynika, że jeśli obie reprezentacje przejdą do fazy pucharowej, spotkają się – w zależności od miejsca, z którego wyjdą z grupy – w półfinale, finale lub w meczu o trzecie miejsce.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych