zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier ma ogłosić kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

07:20, 31.03.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, IAR

We wtorek mają być ogłoszone kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Szef kancelarii premiera minister Michał Dworczyk powiedział, że nowe regulacje zostały skonsultowane lekarzami, ekspertami i przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia.


Podziel się:   Więcej

Po ostatnim weekendzie widać, że należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem – oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk. Zapowiedział, że premier ogłosi je we wtorkowym komunikacie.

– Podkreślamy od początku, że rząd stara się elastycznie reagować na istniejąca sytuację i tak naprawdę każdego dnia i każdego tygodnia, podsumowując dotychczasowe działania, wyciągamy kolejne wnioski i podejmujemy decyzje – powiedział minister Dworczyk w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy o zapowiadane na wtorek kolejne obostrzenia dotyczące walki z epidemią koronawirusa.

Jak dodał, „po ostatnim weekendzie widać, że na pewno należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji. I z tym będzie jutrzejszy komunikat pana premiera związany”.

Dodał, że o szczegółach poinformuje sam premier i dodał, że w tej chwili trwają jeszcze konsultacje z lekarzami, z ekspertami, przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia.


Zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tematem egzekwowanie restrykcji

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych